Gra miejska na temat selektywnej zbiórki elektroodpadów, zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wśród mieszkańców Wrocławia, a także emisja spotu edukacyjnego w autobusach i tramwajach to główne elementy składające się na Wrocławskie Dni Elektorecyklingu.  Rozpoczną się one już 5 października i będą trwały do końca miesiąca. 

Głównym celem organizowanych już po raz czwarty Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE), a tym samym wzrost poziomu zbiórki ZSEE. 

W ramach wydarzenia młodzież szkolna w wieku od 11 do 15 lat ? uczniowie 5 i 6 klasy szkół podstawowych i gimnazjaliści mogą wziąć udział w grze miejskiej na temat selektywnej zbiórki elektroodpadów, w formie podchodów po Wrocławiu – z zadaniami do rozwiązania. Do przejścia jest około 3 km, co zajmuje około dwóch godzin lekcyjnych. Razem do rozwiązania przygotowano sześć zagadek. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – boom boxy, drukarki oraz odtwarzacze multimedialne.

Dodatkowe punkty w grze można także zdobyć w sytuacji, gdy wrocławianie zgłoszą do odbioru przez ?Elektrośmieciarkę? co najmniej 300 kg sprzętu (waga uśredniona w przeliczeniu na każdy zespół z danej szkoły).

Szkoła może wygrać nawet bez aktywnego udziału w grze miejskiej. Jeśli mieszkańcy zgłaszając sprzęt do odbioru (na www.elektrosmieciarka.pl lub telefonicznie pod numerem 12 292 66 66) podadzą dane szkoły ? ta otrzymuje punkty. Ich ilość decydować będzie o przyznaniu nagród. Minimum logistyczne do zgłoszenia odbioru elektroodpadów to 20 kg.

Szkoły mogą wziąć udział w obu kategoriach konkursowych łącznie lub tylko w jednej, wybranej.

Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się 26 listopada.

Więcej informacji: www.dnielektrorecyklingu.pl

pod patronatem

Nad wydarzeniem portal ZielonaLekcja.pl sprawuje patronat medialny.

Fot. Depositphotos/akiyoko74

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię