Stwórz łańcuch segregacji z elementów, na których znajdują się wizerunki odpadów. Zestawiaj karty z odpadami przynależnymi do tej samej frakcji. Bądź szybszy od innych,ale nie daj się zwieść? Masz wątpliwości, czy inny gracz prawidłowo zestawił elementy? Nie szukaj instrukcji! Odwróć karty rewersem do góry i sprawdź, czy symbole kontrolne pasują do siebie.

Na rynku znajdziemy tysiące ofert gier karcianych i planszowych, których autorzy starają się przekonać potencjalnych nabywców, że oferują coś więcej niż czystą zabawę.

Gra ekologiczna o odpadach

Niestety liczba tego typu produktów, które rzeczywiście zapewniają wartość dodaną, jest o wiele skromniejsza. Na tym tle niewątpliwe wyróżnia się opracowana przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys gra ekologiczna ?Efekt domina?.

Co ważne, ta gra nie polega jedynie na układaniu kostek obrazkowego domina. Dzięki tej grze nauczysz się, jak prawidłowo segregować odpady albo udowodnisz innym, jak świetnie już to potrafisz!

„Efekt domina” – o co chodzi? 

Gra ekologiczna ?Efekt domina? zapewnia wspaniałą rozrywkę, a przy tym pozwala bez wysiłku, poprzez zabawę z całą rodziną lub ze znajomymi, uczyć się zasad segregacji odpadów. Zasady są naprawdę proste. Dokładaj karty, łącząc ze sobą wizerunki odpadów przynależnych do tej samej frakcji. Bądź szybszy od innych, ale nie daj się zwieść? Masz wątpliwości, czy inny gracz prawidłowo zestawił elementy? Nie szukaj instrukcji! Odwróć karty rewersem do góry i sprawdź, czy symbole kontrolne pasują do siebie.

? Tak proste reguły gry, jej kompaktowe wymiary i duża łatwość weryfikacji poprawności przebiegu rozgrywki powodują, że gra ekologiczna ?Efekt domina? może wzbogacić każde spotkanie towarzyskie o sporą dawkę niebanalnej rozrywki wraz z elementami nienachalnej edukacji w tle. A jak już od dawna wiadomo, nie wymyślono chyba efektywniejszego sposobu przyswajania cennej, życiowej wiedz niż uczenie się przez zabawę, i to w każdym wieku ? twierdzi Mikołaj Maternik z Działu Edukacji Ekologicznej firmy Abrys, jeden z autorów gry „Efekt domina?.

Grę można zakupić na stronie: http://ekogadzety.abrys.pl/

Endżik łowca cieplików

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię