Ręczniki z wyhaftowanym logotypem, komplet śrubokrętów z wymiennymi końcówkami czy też poncho przeciwdeszczowe w breloku. To jedne z bardziej nietypowych gadżetów, które pojawiły się podczas realizacji działań edukacyjnych dotyczących odpadów. Ale czy można w nich dostrzec jakąś edukacyjną wartość?

O ile ich przydatność w życiu codziennym nie budzi wątpliwości (jeśli oczywiście odznaczają się odpowiednią jakością), o tyle trudno się doszukać ich walorów edukacyjnych. Gadżety są praktycznie nieodłącznymi elementami działań promocyjnych. Warto się jednak zastanowić, jaką misję mają do spełnienia. Czy wystarczy nam jedynie to, że odbiorca skojarzy naszą firmę z faktem otrzymania jakiegoś prezentu? Czy też zależy nam na wręczaniu czegoś, dzięki czemu naprawdę będziemy mogli przyczynić się do podniesienia świadomości ekologicznej obdarowanego?

EKOLOGICZNE GRY I KSIĄŻKI

? Zauważyliśmy, że coraz więcej przedsiębiorstw zwraca uwagę na ekologiczne aspekty ich produktów, w tym również materiałów marketingowych. Firmy są nawet skłonne zapłacić więcej za gadżety wyprodukowane w kraju, wg założeń zrównoważonego rozwoju i z materiałów z recyklingu. Chodzi o to, by okazał się on czymś więcej niż tylko gadżetem, by był potwierdzeniem prośrodowiskowej strategii firmy ? podkreśla Małgorzata Masłowska-Bandosz, kierownik Działu Edukacji Ekologicznej w firmie ABRYS.

Walory edukacyjne, ciekawy projekt graficzny, estetyka oraz wydruk na papierze z recyklingu to cechy, którymi wyróżniają się ekologiczne gry i książki opracowane przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS.
? Nasze gadżety uczące prawidłowej segregacji odpadów wyrosły z potrzeby wprowadzenia na rynek produktów, które mają nie tylko odwoływać do ekologii, ale też same będą ekologiczne.  Dlatego gry karciane naszego autorstwa powstają z papieru z recyklingu, a także wspomagają recykling, ponieważ uczą, jak właściwie segregować odpady. Ponadto jesteśmy edukatorami, którym zależy na tym, aby nauka nie była przykrym obowiązkiem, ale pożyteczną rozrywką.Tworząc nasze gry, postaraliśmy się, aby stanowiły nie tylko źródło wiedzy, ale i gwarantowały dobrą zabawę w gronie rodziny lub przyjaciół  ? dodał Mikołaj Maternik, współautor gier i książek, koordynator projektów edukacyjnych w Dziale Edukacji Ekologicznej ABRYS.

EDUKACJA TO PODSTAWA

Oferta ekologicznych gier i książek poświęconych gospodarce odpadami obejmuje obecnie wierszowaną książeczkę ?Leśne porządki?, a także trzy gry edukacyjne: ?Komplecik?, ?Segregator? oraz ?Efekt domina?.

Dodatkowo Dział Edukacji Ekologicznej finalizuje właśnie prace nad dwoma grami dotyczącymi gospodarki wod-kan ? ?Inkasent? oraz ?Rurociąg? ? oraz nad grą planszową ?Bez strachu po dachu?, poświęconą niskiej emisji i ochronie powietrza.

Wszystkie produkty dostępne są na stronie: www.ekogadzety.abrys.pl

?Efekt domina? ? edukacyjna gra ekologiczna

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię