Jakie zdolności ma Endżik, robot skonstruowany przez firmę ENGIE? Czy poradzi sobie z Koksikiem i Smogurem, którzy chcą zmusić mieszkańców do kupowania starych pieców i taniego węgla? W jaki sposób można uchronić się od wycieku cieplików? 

Endżik to agent do zadań specjalnych, dotyczących promowania efektywności energetycznej, ciepła systemowego czy też odnawialnych źródeł energii. Tym razem otrzymuje misję, w ramach której musi zbadać sprawę znikania cieplików. Ciepliki to niezwykle sympatyczne, puszyste, miłe i śmieszne stworki, które są zupełnie niedyscyplinowane. Niepilnowane natychmiast uciekają i często bezpowrotnie nikną, dlatego powinny przebywać w instalacjach i pomieszczeniach, w których zadbano o to, by nie dochodziło do strat ciepła.

Ucieczka cieplików

Do centrali firmy ENGIE dociera informacja o ogromnej ucieczce cieplików z jednej rur sieci ciepłowniczej dostarczającej ciepło do nowo przyłączonej dzielnicy miasta. Na miejsce zostaje wysłany android Endżik. Okazuje się, że rura nie pękła, lecz została uszkodzona przez Koksika (sprzedawcy szemranego opału) i  Smogura (sprzedawcę prowizorycznych kotłów grzewczych). Po przyłączeniu dzielnicy do sieci ciepła systemowego stracili oni sporo klientów. 

Złoczyńcy, spodziewając się, że do tak poważnego zadania zostanie skierowany ktoś wyjątkowy, czyli Endżik, zastawili na niego pułapkę. Zepsuli jego antenę GPS, bez której robot nie był w stanie określić swojej pozycji i dotrzeć do uszkodzonej rury.

Kto pokonał Smogura i Koksika? 

Na szczęście z pomocą androidowi przychodzą dzieci, które stają się przewodnikami robota.  Przeżywając wiele fascynujących i zabawnych przygód, pomagają mu odnaleźć przedziurawioną rurę, zapobiec ucieczce cieplików oraz schwytać Koksika oraz Smogura.  Po drodze poznają też wiele ciekawych i ważnych informacji na temat mądrego ogrzewania domów, niskiej emisji, znaczenia termomodernizacji, efektywności energetycznej i ochrony środowiska.

Komiks „Endżik łowca cieplików” został przygotowany przez Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS na zlecenie firm ENGIE EC Słupsk oraz ENGIE Technika Instalacyjna. 

Endżik łowca cieplików - okładka         Endżik łowca cieplików - kadr z komiksu      Endżik łowca cieplików - kadr z komiksu

Inne nasze komiksy:

Strażnicy Świdnicy

 

Brawurowy występ

Piekarczyk znów o Elbląg walczy

 

Opowieści ze śmieciarni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię