To już dziesiąta edycja seminarium ?Miejska sztuka ogrodowa? organizowana podczas targów GARDENIA przez redakcję miesięcznika ?Zieleń Miejska?. Wydarzenie rozpoczyna tradycyjnie wręczenie nagród w konkursie ?Inspiracje w przestrzeni?.

Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał ?Strefa uzdrowiskowa?. Zgłoszenia przyjmowano w dwóch kategoriach: debiutant i profesjonalista. Warto zaznaczyć, że w tym roku wszystkie projekty zgłoszone do konkursu były projektami koncepcyjnymi. Zadaniem uczestników było zagospodarowanie terenu przy Uzdrowisku Wieniec w miejscowości Wieniec-Zdrój. Sanatorium położone jest wśród lasów sosnowych, które z parkiem zdrojowym tworzą swoisty mikroklimat.

W ramach konkursu do redakcji miesięcznika ?Zieleń Miejska? wpłynęło 13 projektów. Dziewięć z ich zostało wykonanych przez debiutantów, natomiast 4 przysłały osoby pracujące w branży architektonicznej.

Konkurs ?Inspiracje w przestrzeni? organizowany przez redakcję miesięcznika ?Zieleń Miejska” spotyka się z coraz większą popularnością wśród studentów, szczególnie tych, którzy realizują program kierunku architektura krajobrazu. Studenci podczas zajęć dydaktycznych na uczelni zdobywają wiedzę teoretyczną, a przystępując do konkursu ?Inspiracje w przestrzeni? mogą w praktyce zweryfikować swoje osiągnięcia. Sam udział, jak i uzyskanie nagrody lub wyróżnienia w konkursie, pozwala studentom na wpisanie takiej informacji do swojego CV, co z pewnością pomoże w zdobyciu upragnionej pracy lub wykazanie się takim osiągnięciem w przypadku przystąpienia do realizacji zadania w terenie ? powiedział Piotr Urbański, kierownik Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie przyrodniczym w Poznaniu.

Posiedzenie kapituły konkursowej odbyło się  11 stycznia br. W jej skład weszli:

Bożena Dąbrowska ? Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów

Mariusz Dąbrowski ? Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów

Donata Kałużna ? Green Cross Poland

dr inż. Kinga Kimic ? Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

dr inż. Monika J. Latkowska ? Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

dr inż. Bożena Łukasik ? Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

dr hab. Piotr Urbański ? Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Judyta Więcławska ? redakcja ?Zieleni Miejskiej?

Małgorzata Masłowska-Bandosz ? Abrys

W toku obrad przyznano nagrody oraz wyróżnienia.

W kategorii dla debiutantów nagroda główna trafiła do Aleksandry Spandel za projekt pn. ?Kujawskie zacisze?, natomiast wyróżnienie przyznano Marcie Mincel za projekt pn. ?Integracyjny ogród sensoryczny?. W kategorii dla profesjonalistów nagrody głównej nie przyznano, natomiast wyróżniony został projekt pn. ?Leśny park zmysłów? autorstwa Anny Szczepańskiej i Bogumily Bulgi. Ponadto w tym toku wprowadzone zostało głosowanie internetowe na najlepszy projekt publiczności. Przez cały styczeń na łamach serwisu portalkomunalny.pl można było oddawać głosy na najlepsze projekty, które wpłynęły do redakcji miesięcznika ?Zieleń Miejska?. Największą liczbę głosów, a co za tym idzie nagrodę publiczności otrzymała Marta Mincel za projekt pn. ?Integracyjny ogród sensoryczny?.

Laureaci głównych nagród zostali uhonorowani statuetką z logo konkursu, wykonaną przez Andrzeja Batorskiego z pracowni ABarton, oraz dyplomem. Ponadto otrzymali oni programy do projektowania ogrodów Gardenphilia Designer ufundowane przez firmę Gardenphila.com oraz książki od wydawnictwa Karakter oraz Fundacji Bęc Zmiana. Wszystkich wyróżnionych nagrodzono też roczną prenumeratą miesięcznika ?Zieleń Miejska?, ufundowaną przez redakcję czasopisma.

Więcej informacji o konkursie i jego laureatach ? w marcowym numerze ?Zieleni Miejskiej?.

Agata Elias, koordynator konkursów, ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię