Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Gier dla Zrównoważonego Rozwoju – Zielone Gry, który odbędzie się 4 kwietnia br. w Warszawie. Wydarzenie jest organizowane przez  Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacją EkoRozwoju.

Festiwal jest zwieńczeniem dwuletniej pracy nad wykorzystaniem potencjału poważnych gier (ang. serious games) w edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju. W ramach zrealizowanego projektu Zielone Gry – biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę, przeprowadzone zostały warsztaty dla niemal 10 000 uczniów i studentów, a biblioteki i organizacje pozarządowe w całej Polsce zostały wyposażone w stworzone w ramach projektu gry planszowe i komputerowe. Rosnąca popularność poważnych gier i szeroki wachlarz zastosowań potwierdzają, że drzemie w nich ogromny potencjał, który warto upowszechniać na szeroką skalę

W ramach wydarzenia pragniemy zaprezentować zbiór sprawdzonych gier, które można wykorzystać podczas prowadzenia szkoleń, warsztatów oraz lekcji. Jednym z najważniejszych celów festiwalu jest zebranie i prezentacja szerokiej gamy gier edukacyjnych dostępnych na polskim rynku,  podczas otwartych rozgrywek. Jednocześnie w trakcie festiwalu odbędą się 3 seminaria (prelekcje oraz panele dyskusyjne), w których eksperci związani z edukacją poprzez gry (projektanci, trenerzy, organizacje używające gier), podzielą się swoim doświadczeniem z zakresu ich tworzenia, używania i działania.

Wydarzenie, które odbędzie się w Centrum Zielna w Warszawie (godz. 10:00 – 17.00) dedykowane jest trenerom, edukatorom, nauczycielom, animatorom oraz wszystkim osobom, które są zainteresowane wykorzystaniem tego rodzaju gier w swojej działalności edukacyjnej na rzecz Zrównoważonego Rozwoju.

Już wkrótce rozpocznie się rejestracja na to wydarzenie.

Fot. Depositphotos/fotyma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię