Tegoroczny Dzień Dziecka w Stalowej Woli został zorganizowany w klimacie eko. Dla dzieciaków w Parku Edukacyjnym  przygotowano wiele atrakcji.

Maluchy mogły stworzyć bajkowe stroje z odpadów, biżuterię z barwnych kawałków styropianu oraz recyklingowe instrumenty. Dużym zainteresowaniem zarówno dziewcząt, jak i chłopców cieszyła się zabawa z recyklingiem, która polegała na tym, by w jak najszybszym czasie posegregować odpady.

Na stoisku Eko Akademii ZielonaLekcja.pl, uczestnicy mogli malować ekologiczne torby, tworzyć recyklingowe makatki ze ścinków tkanin oraz własnoręcznie zrobić zwierzątko z kubeczka po jogurcie.

Dzieci razem z rodzicami bardzo chętnie brały także udział w zabawie polegającej na poszukiwaniu skarbu, do którego prowadziła specjalna mapka. Na każdego kto ukończył to zadanie czekała nagroda.

Do wspólnej zabawy zachęcał wesoły Zielniak z Eko Akademii. Razem z nim dzieci brały udział w pokazie  eko mody i  wspólnie bawiły się w „pociąg”. Nie zabrakło zabaw i konkursów. Dużą atrakcją ekozabawy był ?Teatr Przytulanka?, który wystawił przestawienie ?Trzy żywienia złotej rybki?.

Impreza została zorganizowana przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Monika Krusiewicz, Eko Akademia

fotka1 fotka2 fotka4 fotka5 fotka6 fotka7 fotka8 fotka9 fotka11 fotka12 fotka13 fotka14 fotka15 fotka16 fotka17 fotka20 fotka22 IMAG1683

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię