Zakład Gospodarki Komunalnej w Brusach do nauki segregowania postanowił wykorzystać aplikację na smartfony. Opracowana przez Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys gra mobilna ?Wyzwanie Brusmena?, to inspirowana komiksem ?Brusmen? gra mobilna, która bazuje na wrzucaniu odpadów do pojemników we właściwych kolorach.  

Prosta gra 2d typu endless run i pozwala graczowi sterować postacią w taki sposób, aby wyłapać jak najwięcej odpadów opadających z coraz większą szybkością. Aby segregacja zakończyła się powodzeniem i zdobyć jak najwięcej punktów, gracz musi otworzyć pojemnik w odpowiednim kolorze i ustawić postać pod nadlatującym przedmiotem. Zatem jeśli na jednym z torów opada plastikowa butelka, to trzeba otworzyć żółty pojemnik, a następnie strącić do niego odpad. Życia/szanse są zobrazowane w postaci pojemników na odpady, a dodatkowe można zyskać, zbierając opadające pojemniki.

W ramach rozgrywki gracz uczy się segregowania odpadów, a tym samym stara się osiągnąć jak najlepszy wynik podczas zabawy połączonej z edukacją. Pomysł ZGK Brusy na dotarcie do młodszych mieszkańców gminy Brusy jest doskonałym przykładem łączenia technologicznych nowinek z misją skutecznego przekazywania wiedzy o prawidłowej gospodarce odpadami. Gra dostępna w Sklepie Play.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię