W tym tygodniu Dział Edukacji Ekologicznej wspierał Urząd Miasta w Kobyłce w akcji uświadamiającej szkodliwość niskiej emisji. Programem, na który składały się prelekcje oraz przedstawienie ” Na ratunek Czystolandii” objęte zostały wszystkie szkoły podstawowe w mieście.

W ciągu trzech dni w prelekcjach wzięło udział 1247 dzieci z klas IV-VIII, a 1069 dzieci z klas I-III obejrzało przedstawienie edukacyjne pokazujące jak ważne dla wszystkich jest czyste powietrze. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach zdobywając wiele nowych informacji na temat powietrza i jego zanieczyszczeń. Jest to bardzo aktualny temat, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Podczas zajęć opowiadaliśmy uczniom o zagrożeniach i skutkach jakie niesie ze sobą niska emisja czyli zanieczyszczenia spowodowane niewłaściwym sposobem ogrzewania oraz co najważniejsze, jak z nią walczyć. Uczniowie dowiedzieli się także więcej o odnawialnych źródłach energii oraz przyjaznych środowisku sposobach ogrzewania. Zajęcia były także okazją do przypomnienia sobie podstawowych zasad segregacji aby właściwie postępować z odpadami – podkreśla Małgorzata Masłowska-Bandosz, dyrektor ds. edukacji ekologicznej w firmie Abrys.

W ramach całej kampanii edukacyjnej organizowanej prze Urząd Miasta w Kobyłce poświęconej ochronie powietrza jeszcze we wrześniu odbył się piknik ekologiczny, podczas którego można było wziąć udział w warsztatach dot. odnawialnych źródeł energii, zakręcić kołem fortuny, odpowiedzieć na pytanie dot. ochrony powietrza i wygrać ciekawe nagrody oraz obejrzeć spektakl teatralny. 

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię