Do 31 stycznia został przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń w konkursie dla młodzieży szkół gimnazjalnych pt. ?Na Tropie Elektrośmieci?. Uczniowie mają szansę dowiedzieć się więcej na temat elektrośmieci w ich otoczeniu i wygrać cenne nagrody. Organizatorem konkursu jest Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Zespoły uczniowskie, pod opieką swoich nauczycieli mogą zgłaszać się do konkursu organizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Na Tropie Elektrośmieci”. Młodzież realizująca konkursowe zadania dowie się między innymi czym są elektrośmieci, dlaczego mogą zaszkodzić środowisku naturalnemu i zdrowiu ludzi, a także jak należy z nimi postępować.

 Wśród wyzwań, jakie organizatorzy konkursu stawiają przed gimnazjalistami nie zabraknie prowadzenia ankiet w swoim lokalnym otoczeniu, odnalezienia najbliższych punktów odbioru elektrośmieci, a także zaplanowania i realizacji kampanii informacyjnej w swojej szkole. Zdobyte w trakcie konkursu wiadomości zweryfikuje ogólnopolski test wiedzy. Nauczyciele opiekujący się zespołami zgłoszonymi do konkursu otrzymają materiały pomocne w przeprowadzeniu zajęć lekcyjnych poświęconych tematyce elektrośmieci i ochrony środowiska.
 
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablica multimedialna (dla szkoły), sprzęt sportowy, gry edukacyjne (dla uczniów) oraz wskaźniki elektroniczne i czytniki e-booków (dla nauczycieli). Ponadto najlepsze plakaty (opracowane w ramach konkursowych zadań) wejdą w skład wystawy eksponowanej w różnych miejscach Polski, na zakończenie projektu.
 
Zgłoszenia w imieniu 14-osobowych zespołów, składających się z uczniów pierwszych i drugich klas szkół gimnazjalnych, może dokonać nauczyciel – opiekun zespołu poprzez formularz dostępny na www.NaTropieElektrosmieci.pl/konkurs. Na stronie internetowej można też zapoznać się z regulaminem konkursu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię