Beata Tarnawa, Paweł Grzybowski i Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja odebrali wyróżnienie od Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za program edukacji ekologicznej Zaadoptuj
rzekę.

Wręczenie dyplomu odbyło się podczas uroczystej gali rozstrzygnięcia konkursu na Zielone czeki, czyli nagrody finansowe dla osób indywidualnych i zespołów badawczych wyróżniających się w ubiegłym roku działalnością proekologiczną w województwie śląskim. W gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Katowice udział wzięli m.in. Bernard Błaszczyk – Wiceminister Środowiska, Adam Matusiewicz – Wicewojewoda Śląski i Adam Stach- Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Program realizowany jest przez Klub Gaja od września 2005 roku. Skierowany do wszystkich rodzajów placówek edukacyjnych, instytucji kulturalnych i administracyjnych, samorządów i przedsiębiorstw ma na celu  podnoszenie
poziomu wiedzy na temat ochrony wód powierzchniowych, propagowania racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych, ochrony przyrody dolin rzecznych i ochrony morza Bałtyckiego. 

Do tej pory program zainspirował do  działań wokół ponad 320 rzek, strumieni i potoków. W 2008 r. jego przesłaniem było –  Zaadoptuj rzekę – nasze rzeki wpływają do Bałtyku!, a więc i polskie morze udało się zaadoptować. W roku 2008 program Zaadoptuj rzekę znalazł się wśród 5 najlepszych praktyk w Europie w ramach The Best Practice 2008 przyznawanej przez Green Spider Network. 

Źródło: Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię