Wczoraj w Gdańsku pobito Rekord Świata. Na Targu Węglowym odbyła się bowiem największa lekcja ekologii.

W ogromniej „klasie” zaaranżowanej na 2500m2 ustawiono ławki, w których zasiadło dokładnie 404 uczniów. Był też,  jak na prawdziwą lekcję przystało, dzwonek szkolny, tablica i oczywiście nauczyciele. W role profesorów wcielili się dziennikarze Polskiego Radia Gdańsk: Włodzimierz „Basior” Machnikowski i Dariusz „Łoś” Podbereski. 

Plenerowa lekcja w Dniu Ziemi   to pomysł na to, żeby o ekologii i ekologicznym stylu życia mówić najmłodszym: dzieciom  i młodzieży – wyjaśnia Michał Turek PR Manager programu Czyste Miasto Gdańsk.  W sposób zabawowy, przy pomocy gier integracyjnych  i konkursów  przekazywano im  informacje o tym, jak należy segregować odpady i do jakiego koloru pojemników wrzucać papier, plastik i szkło – dodaje Turek. 

A na zakończenie lekcji na scenie pojawił się sędzia Dionizy Zejer z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Nasza lekcja jest największa na świecie! – oznajmił  sędzia po dokładnym przeliczeniu uczestników Wielkiej Lekcji Ekologii. 

Plenerową lekcję ekologii  w Dniu Ziemi w Gdańsku zorganizował Zakład Utylizacyjny w Gdańsku – Szadółkach, w ramach programu edukacyjno-informacyjnego Czyste Miasto Gdańsk. Wydarzenie to uwiecznione zostanie wpisem do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości.

Źródło: Czyste Miasto Gdańsk

W akcji uczestniczyło aż 404 uczniów. / Fot. Czyste Miasto Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię