5 listopada 2010 zakończyła się ogólnopolska konferencja Temat: Rzeka. Ekologia ? Ludzie ? Rozwój. Budowanie partnerstw w inicjatywach nadrzecznych, w ramach której zainaugurowano tworzenie Ogólnopolskiej Sieci Animatorów Rzek. Konferencja jest częścią programu edukacyjnego Temat: Rzeka realizowanego przez Fundację IMPACT.

Konferencję otworzył Leszek Karwowski, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Uczestnikami konferencji byli naukowcy, studenci, działacze i członkowie organizacji pozarządowych, pracownicy państwowych instytucji, samorządów. Czterdziestu ekspertów z całej Polski przedstawiło dobre praktyki w budowaniu partnerstw w inicjatywach nadrzecznych oraz przedyskutowało możliwości dalszej współpracy na poziomie ogólnopolskim i lokalnym PRELEGENCI .

W trakcie konferencji odbyła się premiera filmu powstałego podczas warsztatów edukacyjnych Temat: Rzeka „Rzecz o rzece” FILM.

W Klubokawiarni Grawitacja na Powiślu odbyła się sesja warsztatowa, w czasie której opracowano cele oraz zasady działania tworzącej się Ogólnopolsiej Sieci Animatorów Rzek. Będzie to międzysektorowe partnerstwo, platforma wymiany doświadczeń, której osią zostanie strona www.tematrzeka.pl.  W planach jest również zapoczątkowanie serii wydawniczej, seminaria, warsztaty, konferencje mające na celu wzmacnianie lokalnych działań, promocję dobrych praktyk oraz edukację rzeczną o ogólnopolskim zasięgu.

 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię