Celem Konkursu ?Wyprawa po gaz ziemny? jest stworzenie komiksu o tematyce gazu ziemnego, który będzie obrazował możliwości wykorzystania paliwa jakim jest gaz ziemny w swoim otoczeniu oraz stworzenie filmu obrazującego wykorzystanie gazu ziemnego jako ekologicznego źródła energii.

Organizatorem konkursu dzięki sponsoringowi  Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, z siedzibą w Krakowie, przy ul. Krzyża 5/6, 31-028 Kraków.

Osobą upoważnioną do udzielania szczegółowych informacji o konkursie jest Urszula Ptasińska-Wardyga, Specjalista Programu Szkoły dla Ekorozwoju w Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, email: [email protected], tel. 12 430 24 65 wew. 25

Przedmiotem Konkursu są autorskie, nie zgłaszane do żadnych konkursów, prace komiksowe oraz prace filmowe wykonane i nadesłane przez uczestników, związane z tematyką gazu ziemnego, możliwości jego wykorzystywania, jego wykorzystywania jako ekologicznego źródła energii.

Konkurs rozpoczyna się w dniu 25.10.2010 r., a zakończy w dniu 25.11.2010 r.
Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs na komiks skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego (zwane dalej Obszarem Karpackim), których szkoły zarejestrowane są w programie Szkoły dla Ekorozwoju.

Konkurs na filmik skierowany jest do młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Obszaru Karpackiego, których szkoły zarejestrowane są w programie Szkoły dla Ekorozwoju.

Spośród nadesłanych Prac Konkursowych Jury wybierze 3 zwycięzców.

NAGRODY

1. Organizator konkursu przewiduje dla nagrody rzeczowe:
– 1 nagroda za I miejsce w kategorii komiks: kamera cyfrowa
– 1 nagroda za I miejsce w kategorii film: kamera cyfrowa
– 1 nagroda za II miejsce w kategorii komiks: rower
– 1 nagroda za II miejsce w kategorii film: rower
– 1 nagroda za III miejsce w kategorii komiks: aparat cyfrowy
– 1 nagroda za III miejsce w kategorii film: aparat cyfrowy
– 6 nagród (3 w każdej kategorii) dla opiekunów nagrodzonych uczniów: odtwarzacz DVD
– 6 nagród (3 w każdej kategorii) dla szkół nagrodzonych uczniów –  skaner

Źródło: www.ekoszkola.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię