W niedzielę, 26 lipca 2009 r., o godz. 12.00 w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym nastąpi otwarcie wystawy malarstwa ?Barwy Życia ? Barwy Natury? Iwony Irminy Iwańskiej i Izabeli Wołowiec. Wystawa będzie częścią festiwalu ?Kazimierskie inspiracje?.

Natura przyciąga Nas swoim pięknem i bogactwem kolorów. Na każdym kroku spotykamy „cud”, którego nie da się odtworzyć, który jest niepowtarzalny. Z Natury można czerpać „całym sobą”. Każde oczy postrzegają Przyrodę w inny sposób, każdego twórcę inspiruje co innego.

W obrazach Ilony Irminy Iwańskiej dominuje symbol spirali wpleciony w misterne struktury kosmicznej przestrzeni, utkanej z biologicznej-roślinnej materii.
Z kolei Izabela Jadwiga Wołowiec poprzez motywy przyrody wyraża swoje stany duchowe, uczucia i tęsknoty. Kwiaty, drzewa, ptaki inspirują, aby mogła uchwycić to, co nienamacalne. Malarki zapraszają do innego spojrzenia na Przyrodę, która Nas otacza i odnalezienie w niej czegoś dla Siebie.
 
Ilona Irmina Iwańska urodziła się w Warszawie. Mieszka i tworzy w Otwocku oraz we wsi Rogów, położonej w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Od 20 lat twórczo pracuje jako artysta plastyk. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i udział w wielu wystawach zbiorowych, w kraju i za granicą.
Bierze udział w międzynarodowych plenerach malarskich. Jej prace znajdują się w muzeach, kolekcjach oraz zbiorach prywatnych. Uprawia malarstwo olejne, akwarelę, pastel, grafikę i rysunek. Od kilku lat pracuje nad cyklem obrazów pt. PRAPAMIĘĆ, inspirowanych wiedzą zawartą w Kalendarzu 13 Księżyców.
Jest joginką, pomaga jej to w docieraniu do najbardziej subtelnych energii podczas procesu twórczego. W jej obrazach dominuje symbol spirali wpleciony w misterne struktury kosmicznej przestrzeni, utkanej z biologicznej — roślinnej materii.
 
Izabela Jadwiga Wolowiec jest kulturoznawcą i psychotronikiem. Obok malowania obrazów, tworzy ceramikę i zajmuje się terapią sztuką, ukończyła warsztaty gry na gongu mistrza Dona Conreaux. Jest wiceprezesem Fundacji Mars, Wenus i Zdrowie. Mieszka i tworzy w Wiedniu, Kazimierzu Dolnym i Kozienicach.
Moje obrazy powstają w dobrostanie, kiedy przebywam blisko natury. Jest ona dla mnie inspiracją do tworzenia. Poprzez motywy przyrody, które umieszczam w swoich obrazach, wyrażam wszystkie moje stany duchowe, a kolory są odbiciem różnorodnych nastrojów. Kwiaty, drzewa, ptaki podpowiadają mi jak wyrazić to co nienamacalne…

 Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia 2009 r.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię