Rozstrzygnięto wojewódzki Konkurs na Kampanię Promocyjną Mazurskich Jezior zorganizowany dla szkół. Konkurs ogłosili pod koniec kwietnia 2009 roku Marszałek Województwa i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Konkurs ogłoszono w ramach promocji Mazur w plebiscycie na Nowe 7 Cudów Natury. Zadaniem uczniów było przygotowanie kampanii promocyjnej mazurskich jezior w swojej okolicy.

Pomysł zorganizowania konkursu dla szkół był strzałem w dziesiątkę – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Z przysłanych prac widać, że dzieci i młodzież podeszły twórczo do zadania. Z informacją o udziale Mazur w światowym plebiscycie na Nowe 7 Cudów Natury młodzież poszła nie tylko do swoich rodzin i znajomych, ale i do urzędów, firm i instytucji. Jedna z grup odwiedziła nawet komendę policji i sąd rejonowy.

Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt podmiotów, jednak sprawozdania z przeprowadzonych akcji przysłało w sumie 20 szkół i organizacji młodzieżowych.

Podczas oceny nadesłanych prac jury brało pod uwagę przede wszystkim samodzielne zaprojektowanie, wydanie i rozprowadzenie ulotek zachęcających do głosowania, przygotowanie i prowadzenie punktu komputerowego z dostępem do Internetu, w którym grupa zachęca i pomaga w oddawaniu głosów na Mazury,  przeprowadzenie happeningu, festynu, majówki propagującej głosowanie, czy umieszczenie banerów zachęcających do głosowania na stronie internetowej szkoły lub organizacji.

Jury w składzie: Małgorzata Bogdanowicz-Bartnikowska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty; Krystyna Orłowska-Wojczulanis, Dyrektor Gabinetu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marcin Matuszewski, Dyrektor ds. promocji Gazety Wyborczej Olsztyn, Szymon Drej – Wicedyrektor ds. promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Robert Szewczyk, Koordynator Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, wybrało następujących laureatów:

W kategorii – szkoły podstawowe
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kętrzynie (nagroda: projektor multimedialny dla szkoły i aparaty fotograficzne dla uczniów)
2 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Kurtza Obita w Węgielsztynie (nagroda: mp4 dla uczniów)
3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim (nagroda: mp3 dla uczniów)
Wyróżnienie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim (nagroda: telewizor dla ośrodka).

W kategorii – szkoły gimnazjalne
1 miejsce – Grupa „Powiew wiatru” z Publicznego Gimnazjum w Sławkowie (nagroda: projektor multimedialny dla szkoły i aparaty fotograficzne dla uczniów)
2 miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków w Elblągu (nagroda: mp4 dla uczniów)
3 miejsce – Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Rozogach (nagroda: mp3 dla uczniów)
Wyróżnienie dla Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim (nagroda: telewizor dla szkoły).

W kategorii – szkoły ponadgimnazjalne
1 miejsce – Zespół „Dziesięciu Aktywnych” z Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku (nagroda: projektor multimedialny dla szkoły i aparaty fotograficzne dla uczniów)
2 miejsce – Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu (nagroda: mp4 dla uczniów)
3 miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia nie przyznano.

W kategorii – organizacje młodzieżowe
1 miejsce – Hufiec „Warmiński” ZHP w Olsztynie (nagroda: projektor multimedialny dla szkoły i aparaty fotograficzne dla uczniów)
2 miejsce – nie przyznano
3 miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia nie przyznano.

Źródło: www.info.elblag.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię