W piątek, 17 lipca, w Chojnicach odbyło się zebranie organizacyjne Stowarzyszenia Ekologiczno ? Kulturalnego ?Wspólna Ziemia?. Po pięciu latach zawieszenia aktywności Stowarzyszenia jego członkowie postanowili wznowić działalność na rzecz ochrony przyrody oraz szeroko pojętej ekologii i kultury. Zarząd podjął stosowne uchwały, ustalono też harmonogram działań.

Stowarzyszenie „Wspólna Ziemia” zostało powołane do życia w 1997 roku w Chojnicach. Organizacja angażowała się w ogólnopolskie kampanie ekologiczne oraz prowadziła własne lokalne działania, wydawała biuletyn „Zielony Goniec”, zajmowała się także edukacją ekologiczną i przyrodniczą. Stowarzyszenie swoją działalność zawiesiło w 2004 roku, w związku z masową emigracją jego członków.

Reaktywowane Stowarzyszenie „Wspólna Ziemia” planuje zorganizować kurs dla przewodników terenowych po województwie pomorskim, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Borów Tucholskich. Chce także zaangażować się w kampanię przeciwko energetyce jądrowej w Polsce. Na jesieni zorganizuje otwarte spotkanie informacyjne na temat zagrożeń płynących z elektrowni atomowych. Grupa planuje także przystąpić do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sandry Brdy”, działającego na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatu chojnickiego.

Źródło: www.chojnice.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię