Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zaprasza szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w bezpłatnych warsztatach ekologicznych pt. ?Temat ? Klimat?. Warsztaty zrealizowane zostaną podczas czterech 3-godzinnych spotkań w szkołach zakwalifikowanych do programu. Pierwsze warsztaty przeprowadzone zostaną w styczniu 2014 r., a ostatnie w maju 2014 r.

Program warsztatów obejmie 6 godzin zajęć teoretycznych z elementami doświadczalnymi oraz 6 godzin warsztatów praktyczno-poznawczych prowadzonych metodą questingu. Podczas warsztatów uczestnicy poznają m.in. jak zmieniał się klimat na przestrzeni lat, jakie są przyczyny i skutki globalnego ocieplenia, co to jest wielka rewolucja przemysłowa, czym charakteryzuje się klimat w Polsce i jak będzie wyglądał nasz „klimatyczny” świat za 50 lat. Dodatkowo grupy uczniów z klas IV-VI dowiedzą się o czym mówiono podczas tegorocznego Szczytu Klimatycznego (COP 19) w Warszawie i jakie są podstawowe narzędzia polityki klimatycznej.

W celu deklaracji uczestnictwa należy zapoznać się z Regulaminem warsztatów, następnie pobrać Kartę Zgłoszenia ze strony http://stopzmianomklimatu.pl, wypełnić ją, podpisać i odesłać w formie scanu (format PDF lub JPG) na adres [email protected] lub faksem pod nr 22 883 50 96.
Warsztaty z zakresu edukacji klimatycznej przeprowadzone zostaną w 30 szkołach z całej Polski.

Więcej informacji znajduje się w zakładce – Warsztaty „Temat – Klimat” na stronie www.stopzmianomklimatu.pl

Warsztaty realizowane w ramach Kampanii edukacyjnej "Zmieniaj nawyki – nie klimat!", dofinansowanej ze środków NFOŚiGW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię