Stres, hałas, pośpiech i życie w zanieczyszczonym środowisku to codzienność wielu Polaków. Powodują przemęczenie, a w konsekwencji choroby. Las to lek na wiele z nich, na dodatek jest otwarty dla każdego. Jest bezpłatny. Żeby uświadomić krajanom doborczynne działanie lasu, Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z Lasami Państwowymi rozpoczyna ogólnopolską kampanię ?Las ? mamy szczęście?.

 Jednym z elementów kampanii będą instalacje ?Las ? mamy szczęście?. Powstaną z dużych makiet drzew najczęściej występujących w polskich lasach. Natomiast ?ośmiobok leśny? (tablice informacyjne do samodzielnego uzupełniania przez widzów) będą pretekstem do rozmowy o wartościach materialnych i niematerialnych lasów oraz o bezpłatnym i otwartym dostępie do lasów w Polsce. Warsztaty poprowadzi Fundacja Ekologiczna ARKA.

Chcemy przypomnieć naszym rodakom, za co kochamy polskie lasy, chcemy zaszczepić miłość do zielonej krainy najmłodszym z przedszkoli i szkół ? mówi Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

W tym pędzącym i jakże zmiennym świecie dobrze jest oprzeć się na niezmiennych wartościach. A do takich z pewnością możemy zaliczyć polskie lasy. Warto także docenić: czyste powietrze, źródlaną wodę czy poranny spacer w cichym lesie. Czy właśnie nie to jest nam potrzebne do dobrego życia? ? pyta Wojciech Owczarz, prezes ARKI i zarazem pomysłodawca kampanii.

Przedszkola i szkoły z całego kraju już mogą zgłaszać się do Fundacji po materiały edukacyjne, w których znajdą wskazówki, jak zaangażować się w kampanię i gdzie… szukać szczęścia w lesie! Nauczyciele i wychowawcy mogą organizować happeningi, pochody, wystawy i konkursy związane z polskimi lasami, a w porozumieniu z nadleśnictwami ? leśne wycieczki.

W weekend zamiast do centrum handlowego, warto wybrać się do lasu – wszak las to jedno z nielicznych dziś miejsc, gdzie można odpocząć w całkowitej ciszy i oddychać powietrzem, w którym jest około 1 500 związków chemicznych działających bakteriobójczo, uspokajająco i przeciwzapalnie.

Dodatkowe informacje: Wojciech Owczarz ? Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. (+48) 609 267 020, [email protected]

Las-mamy_szczescie-plakat_2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię