Chcesz pokazać swoje wokalne umiejętności, a jednocześnie wyrazić sprzeciw wobec nieracjonalnego postępowania ze zużytymi bateriami? Jeśli tak, to nie możesz przegapić możliwości, jakie daje konkurs ?Festiwal Baterii?.
Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych (klasy V-VI) oraz gimnazjów, pod warunkiem, że wytypują oni zespół liczący od 10 do 20 uczniów z danej szkoły. Pod okiem nauczyciela przygotuje on tekst piosenki, zachęcającej do prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami. Zgłoszone przez uczestników teksty w pierwszej kolejności zostaną poddane ocenie jury. Następnie internauci wybiorą jeden najlepszy utwór.
Zwycięska drużyna podczas czterodniowych warsztatów, w profesjonalnym, mobilnym studio, nagra piosenkę, na podstawie której przygotowany zostanie teledysk. Na laureatów czeka jeszcze jedna niespodzianka ? zaśpiewa z nimi Paulina Przybysz. Artystka, znana również jako Lil’Sista i Pinnawela, występowała m.in. w takich zespołach jak Sistars oraz RitaPax. Jest ona zwyciężczynią wielu konkursów, w tym MTV Music Awards. Warto nadmienić, że linia melodyczna utworu konkursowego powstanie przy współpracy z doświadczonymi muzykami. Nagrana piosenka oraz teledysk emitowane będą w stacjach radiowych i TV.
Czasu jest niewiele, bowiem zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do końca kwietnia 2015 r.
?Festiwal Baterii? jest okazją do wypróbowania swoich wokalnych umiejętności, jak również niesie ze sobą wyraźne, ekologiczne przesłanie skierowane do wszystkich użytkowników baterii. Bezprzewodowe źródła energii są niezwykle popularne, lecz mogą zawierać toksyczne substancje. Wyrzucane w niewłaściwy sposób (np. do kosza na śmieci) stwarzają poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego, od którego zależy również życie i zdrowie człowieka.
Organizatorem Festiwalu jest firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji na temat projektu www.festiwalbaterii.pl.

logo festiwal baterii

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię