Produkcja nadmiernej ilości odpadów to jeden z najpoważniejszych problemów współczesnego świata. Przypomniała o tym Fundacja Ekologiczna ARKA w trakcie happeningu, przygotowanym we współpracy z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 w Krakowie.

Przy akompaniamencie orkiestry Rób Upcycling Beat zaprezentowali oni mobilną wystawę ?Nie bądź jednorazowy?, która ma zachęcać do ograniczania ilości odpadów opakowaniowych i bycia świadomym ekologicznie konsumentem. Stacjonarna wersja ekspozycji będzie dostępna w Galerii Bronowice do 2 kwietnia. Celem kampanii jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna, ograniczenie ilości odpadów oraz zachęcenie do eko-konsumpcji.

? Z plansz można dowiedzieć się co zrobić, by ekologia weszła nam w krew, a segregacja odpadów stała się naturalnym nawykiem każdego z nas. Poznamy konkretne dane dotyczące produkcji śmieci w miastach oraz zobaczymy m.in., dlaczego warto zastąpić reklamówki jednorazowe materiałową torbą oraz jak nadać drugie życie śmieciom. Serdecznie zapraszamy również przedszkola i szkoły ? mówi Agnieszka Parchimowicz z  Galerii Bronowice.

Wystawa dostępna jest od 25 marca do 2 kwietnia w centralnym miejscu Galerii Bronowice, pod tzw. ringiem na poziomie 0.

EkoKonsument_Fundacja_ARKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię