Siedemset bezpłatnych warsztatów z zakresu edukacji recyklingowej i 100 wydarzeń sportowych ze zbiórką zużytych puszek odbędzie się w ramach projektu ?20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce?, realizowanego właśnie przez Fundację Recal. Nadal trwają zapisy!

– Do 15 listopada br. będą odbywały się średnio dwa warsztaty edukacyjne dziennie, to bardzo ambitny plan, ponieważ dotąd przeprowadziliśmy maks. 450 zajęć w ciągu roku ? mówi Jacek Wodzisławski, prezes Fundacji Recal. Celem organizatorów jest zorganizowanie warsztatów, które będą interesujące i pozwolą przedszkolakom oraz uczniom wchodzić w interakcje, a nie jedynie biernie słuchać wykładu o recyklingu. Większej aktywizacji mają służyć również konkursy z nagrodami. Ponadto każdy uczestnik warsztatów otrzyma symboliczny magnesik, a fundacja przygotowała aż 40 tys. pamiątkowych gadżetów. ? Te upominki mają wartość merytoryczną, ponieważ magnesy służą do rozpoznawania rodzaju metalu, z którego jest wykonane opakowanie ? przyciągają tylko puszki aluminiowe a stalowych już nie ? opowiada J. Wodzisławski.

Działania edukacyjne obejmą również 100 wydarzeń sportowych, w tym 15 współorganizowanych przez Recal, podczas których będą przeprowadzane zbiórki zużytych puszek. W zamian za promocję recyklingu organizatorzy imprez otrzymają bezpłatne napoje izotoniczne dla uczestników, a także worki i pojemniki do segregacji. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem e-mail: [email protected].

W ramach projektu Fundacja Recal przeprowadzi też pierwsze od czasów ?rewolucji śmieciowej? badanie gmin pod kątem wdrożenia selektywnej zbiórki odpadów z opakowań metalowych. Aktualnie brakuje jednolitych standardów ? w każdej gminie odpady są zbierane w oparciu o inne zasady i kolorystykę pojemników, co utrudnia prowadzenie kampanii informacyjnych. Badanie ma stać się przyczynkiem do dyskusji na temat konieczności uregulowania tych kwestii. Jego wyniki zostaną zaprezentowane podczas międzynarodowej konferencji, która odbędzie się we wrześniu br.

Więcej informacji o realizowanym projekcie: www.recal.pl.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL.

Recal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię