Olsztyńska Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela serdecznie zachęcają do włączenia się do akcji „Szanujemy lasy – zbieramy makulaturę”, który jest olsztyńskim wkładem w program Międzynarodowego Roku Lasów.

Olsztyńska RDLP od dawna prowadzi wiele działań podnoszących poziom naszej świadomości i odpowiedzialności za las, w ramach programu "Instrukcja obsługi lasu". U nas każdy rok jest "Rokiem lasów na Warmii i Mazurach".  Akcja zbierania makulatury ma wymiar zrówno ekonomiczny i ekologiczny, jak i edukacyjny i będzie prowadzona wg regulaminu zamieszczonego na stronie RDLP olsztyn.lasy.gov.pl.

Akcja zbierania makulatury ma wymiar zarówno ekonomiczny i ekologiczny, jak i edukacyjny i będzie prowadzona według regulaminu zamieszczonego na stronie RDLP olsztyn.lasy.gov.pl.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury są własnością Uczestnika. Dowody oddania makulatury należy przesyłać na adres [email protected] do 15 września 2011 lub o dostarczenie ich do Arkadiusza Mrozowskiego w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Dlaczego warto zbierać makulaturę?
Makulatura to jeden z podstawowych surowców wykorzystywanych w przemyśle papierniczym. Zużyty papier po spełnieniu swojej funkcji może stać się albo odpadem składowanym na wysypiskach śmieci, albo surowcem służącym do produkcji nowego papieru.

Aby papier mógł zostać wykorzystany powtórnie, niezbędna jest segregacja śmieci. W całej Unii Europejskiej ponad połowa zużytego papieru jest odzyskiwana do ponownej produkcji. Ponowne wykorzystywanie papieru wiąże się ze znaczną oszczędnością miejsca na składowiskach odpadów, a także oszczędnością wody, ropy i energii zużywanej przy produkcji papieru z masy drzewnej.

Surowiec uzyskiwany z makulatury wykorzystywany jest głównie do produkcji opakowań, a także papieru gazetowego oraz higienicznego (papier toaletowy, ręczniki).

Źródło: wiadomosci.ngo.pl

Za 100 kg zebranej makulatury uczestnicy mają prawo do specjalnego certyfikatu. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię