Opowieści o rzekach zatrzymane w kadrze można zobaczyć we Wrocławiu na wystawie będącej pokłosiem konkursu fotograficzno-filmowego „Temat: Rzeka”, zorganizowanego przez Fundację Impact w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego.

Wystawa przedstawia prace laureatów Konkursu fotograficzno-filmowego Temat:Rzeka, który trwał od 1 października 2010 do 15 lutego 2011. Konkurs skierowany był do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Z całej Polski nadesłanych zostało 600 prac. Wybrano 20 zwycięskich Lista laureatów .

Zdjęcia można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach działania Mediateki, na wystawę obowiązuje wstęp wolny. Wystawa potrwa do 1 września, zakończy się finisażem mającym formę otwartej debaty o godz. 18.00. Organizaotrzy zachęcają do wspólnego oglądania prac, refleksji i dyskusji nad globalnymi i lokalnymi wyzwaniami dla rozwoju terenów nadrzecznych.

Organizatorzy chcieli zwrócić uwagę uczestników na wartości ekologiczne – przede wszystkim kwestię wpływu człowieka na czystość rzek i nabrzeży oraz wartości kulturowe – historię, relację człowieka z rzeką dawniej (rzeka jako element dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego).

Źródło: mediateka.bibloteka.wroc.pl, tematrzeka.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię