Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach. Różnie na całym świecie odbywają się te obchody – są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew. W Polsce tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna.

Naszymi uczestnikami są rodziny, ale też dzieci i młodzież szkolna. Festyn ma charakter interdyscyplinarny, podczas jego trwania prezentują się samorządowe i rządowe instytucje zajmujące się ochroną środowiska, wyższe uczelnie, jednostki Lasów Państwowych i wiele organizacji pozarządowych.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2015 poświęcone będą promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej – Dzień Ziemi 2015 obchodzony będzie pod hasłem –  ?Z energią zmieńmy źródła? i  festyn poświęcony będzie w głównej mierze tej tematyce. Odbędzie się 26 kwietnia w warszawie na Polu Mokotowskim, w godz. 10.00 ? 18.00.

Oprócz naszej oferty Dzień Ziemi obchodzony jest na terenie całego kraju, prawie w każdej szkole i przedszkolu.

A co w tym roku?
?    Wszystkich gorąco zachęcamy do promocji naszych działań i wysyłania kandydatur do konkursu CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII ?2014. Wierzymy, iż blisko Państwa są ludzie, którzy w sposób  ponadprzeciętny angażują się w ochronę środowiska, nie bacząc na trud prac podjętych dla dobra wspólnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 kwietnia 2015r. Zgłoszenia można wysłać korzystając z linku http://www.dzienziemi.org.pl//2015/regulamin2.pdf
?    Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady i baterie, jak co roku będziemy zbierać te odpady rozdając w zamian rośliny. Punkt zbiórki tradycyjnie uruchomiony zostanie na Skrze, wjazd od ul. Wawelskiej, a nad jego organizacją czuwać będzie Remondis Electrorecycling, Electrosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz Eko-Punkt Organizacja Odzysku S.A.
?    Lasy Państwowe tradycyjnie przygotują 10.000 sadzonek rodzimych drzew, które będą wydawane już od godz. 13.00. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi ?2015, będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu.
?    Kraina Małych Przyjaciół OZE, czyli ekologiczne warsztaty edukacyjne  i artystyczne o energii odnawialnej. Konkursy plenerowe, quizy oraz zabawy rodzinne. Astronomiczna lekcja o klimacie. Laboratorium przemian
?    Stół Darów Ziemi – produkty tradycyjne i ekologiczne – ekspozycja połączona ze sprzedażą przygotowana przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego

Więcej informacji

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię