Wszystkich, którym bliska jest tematyka ekologiczna: w szkole, przedszkolu, organizacji pozarządowej, instytucjach państwowych, zapraszamy do udziału w debacie ?Ekologiczny Kącik Matrymonialny, czyli znajdź partnera do projektu edukacyjnego?. Spotkanie odbędzie się 20 marca br. podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Obowiązuje wstęp wolny.

Debata ?Ekologiczny kącik matrymonialny, czyli znajdź partnera do projektu?, 20 marca, 11:30-13:30 MTP, paw. 7, sala A

Tematem  debaty są projekty z zakresu edukacji ekologicznej. Opowiedzą o nich prelegenci, reprezentujący fundacje, parki krajobrazowe, firmy oraz związki międzygminne. Podczas spotkania będzie można  posłuchać o różnorodnych pod względem tematyki, formy, zasięgu i grupy docelowej projektach edukacyjnych. Różni je wiele, ale łączy otwartość na nowych uczestników oraz walory merytoryczne. Warto przyjść, by dowiedzieć  się o tych działaniach, włączyć w nie np. swoje szkoły, firmy, lokalną społeczność, a także podczas rozmów kuluarowych pod koniec debaty ? nawiązać bezpośredni kontakt z koordynatorami projektów.

O czym będzie mowa?

Głos zabierze przedstawiciele  Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, opowiadając m.in. o ośrodkach edukacji przyrodniczej w Chalinie i Lądzie, które warto uczynić celem wycieczek szkolnych. Ścieżka edukacyjna ?Ochrona pszczół elementem zachowania bioróżnorodności? w Sielinku i Wielkopolskie Centrum Innowacji Ekoenergetycznych w Sielinku będą tematem wystąpienia Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Przedstawiciel firmy Abrys opowie o projektach edukacyjnych m.in. związanych z likwidacją niskiej emisji takich, jak ?Misja-emisja? i ?Policzmy się z niską emisją?. Poznawanie świata tworzyw poprzez samodzielne eksperymentowanie uczniów w ramach programu dla szkół podstawowych ?Plastek i jego zaczarowane pudełko” oraz materiały i akcje edukacyjne dotyczące ekologicznych aspektów stosowania tworzyw sztucznych znajdą się w prezentacji Fundacji PlasticsEurope Polska. Z kolei ?Zbieraj z klasą? i ?Bateriada?  ? ogólnopolskie  projekty dla szkół, edukujące, jak prawidłowo postępować ze zużytymi bateriami przedstawi Remondis Electrorecykling.

Działania skierowane do szkół i przedszkoli, a konkretnie konkursy edukacyjne zostaną przedstawione przez Związek Międzygminny Gospodarki Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. ?Placówki te będziemy także zapraszać do aktywnego udziału w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”, której organizatorem jest Fundacja Arka ? dopowiadają przedstawiciele GOAP – a działania są realizowane także na terenie miasta Poznania oraz gmin Buk, Czerwonak, Kleszczewo, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska i Swarzędz ? gmin obsługiwanych przez GOAP. Natomiast Fundacja RECAL zaprezentuje projekty ?Piłki za puszki?, ?Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe? oraz projekt sportowy z TAFISA ? napoje izotoniczne w puszkach dla organizatorów wydarzeń sportowych, na których prowadzona będzie zbiórka pustych puszek po napojach oraz projekt ?20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce? w kontekście realizowanych warsztatów edukacyjnych. Wśród prezentowanych działań nie zabraknie też projektu społecznego. Reprezentanci agencji Studio 102 opowiedzą o ogólnopolskim projekcie ?z głową?, realizowanym przez formę wirtualnego domu. Przesłaniem tego działania jest edukacja, jak mądrze, praktycznie, opłacalnie i wygodnie można pozbyć się wszystkiego, co nie jest nam już potrzebne. Będzie można usłyszeć także o projektach edukacyjnych Stowarzyszenia Centrum Promocji Ekorozwoju.

Warto być!

Wystąpienia będą trwały maksymalnie po 10 minut, a po  wszystkich prezentacjach organizatorzy zaplanowali rozmowy kuluarowe, podczas których słuchacze mogą podejść do prelegentów i przy aromatycznej kawie nawiązać cenne kontakty lub pozyskać materiały. Do udziału w debacie zapraszamy firmy, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i przedstawicieli oświaty: edukatorów, wychowawców przedszkola, nauczycieli. Trwająca zaledwie dwie godziny debata ma bogaty program,  a wiedza, inspiracja i kontakty wyniesione z tego spotkania mogą procentować latami!

Informacje organizacyjne

Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 marca, w godz. 11:30-13:30 ? na Targach Edukacyjnych, pawilon 7, sala A. Wydarzenie, którego organizatorem jest Abrys,  jest elementem Eko Forum. Obowiązuje wstęp wolny, ale ze względu na limit miejsc prosimy o deklaracje udziału na: [email protected]. Osoby zainteresowane zaświadczeniem za udział, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby.

Osoby do kontaktu:

Małgorzata Masłowska-Bandosz, Tel. 61 655 81 62, [email protected]
Emilia Seweryn, Tel. 61 655 81 34, [email protected]

WSPARCIE MEDIALNE:

zielona_lekcja_stop_przejaskrawieniom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię