Organizatorzy strefy kibica na Placu Wolności w Poznaniu, pomyśleli również o najmłodszych i zorganizowali szereg atrakcji w śród, których znajdują się warsztaty dotyczące ekologii.

Strefa Junior
 
Strefa Junior powstała specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Ma ona za zadanie animować ich czas wolny i w twórczy sposób rozwijać.
W jej tworzenie włączone zostały kluczowe poznańskie instytucje kulturalne, które mają już spore doświadczenie w organizacji wydarzeń dla najmłodszych – Centrum Sztuki Dziecka, Fundacja Edukacji Kulturalnej AD ARTE,organizacja Tourism Ireland, Fundacja Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Fundacja na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach – RECAL, Festiwal Ale Kino! oraz Kino Muza.
 
O uczestników zajęć zadbają animatorzy z Centrum, artyści posiadający wieloletnie doświadczenie w organizacji dziecięcych warsztatów artystycznych. Pod okiem profesjonalistów dzieci wezmą udział w „Happeningu Wielkich Rzeźb Piłkarzy”, będą uczestniczyły w "Bramce Marzeń", własnoręcznie wykonają różnego rodzaju zabawki kojarzące się z Turniejem, takie jak „Piłkarzyki”, „Fabryka Trofeów Osobistych”, „1000 Piłek Pocztówek” czy „Piłkarskie Maskotki”. Stworzone podczas zajęć przedmioty, trafią na ekspozycję w Fan Zone lub też dzieci zabiorą ze sobą, pozostawiając sobie pamiątkę z poznańskiej Strefy Kibica EURO 2012. Zaplanowano również malowanie twarzy oraz zabawy z balonami.
 
Więcej szczegółów i całkowity plan warsztatów na: http://www.poznan.pl/uefaeuro2012/strefakibica/page/juniorzone
 
źródło: http://www.poznan.pl/uefaeuro2012/strefakibica/page/juniorzone
 
 

Strefa Junior

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię