Suseł 2009 trafił w ręce inicjatorów ekologicznej ścieżki edukacyjno-turystycznej „Między Wieprzem a Bugiem”. Ścieżkę utworzyło kilka gospodarstw agroturystycznych z woj. lubelskiego. Dzięki niej turyści mają szansę poznać walory historyczne i przyrodnicze terenów położonych między rzekami Lubelszczyzny.

Laureata wybrało jury konkursu, złożone z przedstawicieli organizacji proekologicznych z naszego województwa.

Zwycięzcami konkursu są autorzy ścieżki, czyli Ośrodek Archeologiczny Słowiański Gród "Choina-Horodyszcze" w Wólce Bieleckiej, Gospodarstwo Agroturystyczne "Cyganówka" – Wólka Cycowska, Gospodarstwo Ekologiczne w Zabrodziu, Skansen Zagroda Poleska w Kołaczach, Ośrodek Jeździecki "Żurawiejka" w Bukowej Małej. Jak czytamy w uzasadnieniu, inicjatorzy tego przedsięwzięcia otrzymali nominację za stworzenie modelowego przykładu praktycznego wdrażania ekorozwoju. Ważne było również to, że oferta turystyczna bazuje na lokalnych zasobach przyrodniczych i kulturowych i lokalnej inicjatywie, a jednocześnie nie obciąża środowiska i przekazuje ogromny ładunek edukacji ekologicznej.

Ponadto jury wyróżniło Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lublinie za organizację konkursu "Alert Ekologiczno Zdrowotny", który w roku szkolnym 2008/2009 miał swoją 21. edycję.

Wśród nominowanych osób znaleźli się także:

– Urząd Miasta i Gminy Zwierzyniec – za zaprzyjaźnienie się z bobrami
– Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin – za aktywność i angażowanie mieszkańców: akcja ochrony kasztanowców, zapraszanie ptaków, aktywne pozyskiwanie elektrośmieci, drzewko za opony
– Zespół ElektroUsers I Liceum w Łukowie – za sukcesy w walce z elektrośmieciami i nie tylko
– Gimnazjum w Lubyczy Królewskiej – za udaną akcję zbiórki elektrośmieci.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię