Ogólnopolski konkurs na kampanię promocyjną „Mazury Cud Natury” został przedłużony. Zadaniem uczestników konkursu, nad którym patronat objęli Minister Edukacji Narodowej i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, jest zachęcenie mieszkańców danej miejscowości, regionu, województwa do promocji Mazurskich Jezior – finalisty światowego plebiscytu szwajcarskiej Fundacji ?New7Wonders? ? i oddania głosu na jedynego polskiego kandydata do lauru 7 Cudu Natury.

W ogólnopolskim konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Wystarczy do 7 kwietnia 2010 roku przesłać zgłoszenie na adres [email protected], a następnie zachęcać do głosowania na Mazurskie Jeziora – polskiego kandydata w konkursie na Nowe 7 cudów natury!

Początkowo termin zgłoszeń upływał 22 marca 2010 roku, ale ze względu na liczne pytania i zgłoszenia ze szkół, organizatorzy zdecydowali o przedłużeniu terminu przesyłania zgłoszeń do 7 kwietnia. Do promowania Jezior Mazurskich zgłosiły się nie tylko szkoły z Warmii i Mazur, ale i np. z odległych Kątów Wrocławskich.

Chętni uczniowie przed rozpoczęciem działań promocyjnych muszą jedynie wypełnić formularz kontaktowy (formularz do pobrania na stronie www.wrota.warmia.mazury.pl, w zakładce ,,Do pobrania”) i przesłać go pocztą elektroniczną na adres: [email protected] 7 kwietnia 2010 r.

Prace (wypełnione załączniki oraz płyta CD/DVD z prezentacją działań) należy przesłać  do 24 maja 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
Biuro Koordynacji Promocji i Komunikacji Społecznej
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn
z dopiskiem: „KAMPANIA”

Wraz z pracami należy nadesłać sprawozdanie z akcji, podpisane przez opiekuna grupy oraz przez dyrektora (wzór sprawozdania na stronie www.wrota.warmia.mazury.pl, w zakładce ,,Do pobrania”). Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej 7 czerwca 2010 roku – zwycięzcy z każdej kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody!

Trwają też dwa inne konkursy, związane z akcją ,,Mazury Cud Natury”.

  • KONKURS NA EKO-PLAKAT.  Konkurs pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wystarczy na adres Organizatora przysłać plakat, który będzie zachęcał ochrony polskiej przyrody, w szczególności Mazurskich Jezior.
  • LITERACKIE MAZURY CUD NATURY. Konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa ,,Borussia”. Szkoły, które chcą uczestniczyć w rywalizacji, muszą przeprowadzić szkolne eliminacje (w finale będą brali udział tylko laureaci konkursów szkolnych) – ostateczny termin zgłoszeń mija 15 maja 2010 roku (zgłoszenia przyjmuje KW ,,Borussia” ul. Kopernika 45, Olsztyn, tel. 89 534 00 26 oraz 523 72 93, e-mail: [email protected]). Eliminacje centralne odbędą się 26 maja 2010 roku (początek o godz. 9).

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze Stowarzyszenia WK Borussia od 20 do 30 maja 2010 r.  w godz. od 10 do 14 pod tel. (89) 534 00 26.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię