„Rozliczasz PIT-a? Oszczędź las i zasadź drzewo!” ? zachęca firma e-file, producent programu e-pity, do elektronicznego wysyłania deklaracji za 2009 r. i do wzięcia tym samym udziału w akcji e-las, w której podatnicy rozliczając się z fiskusem sadzą drzewa. Za zebrane w ramach kampanii środki Fundacja Aeris Futuro zasadzi prawdziwe drzewa.

Coroczne wysyłanie PIT-ów przez 25.000.000 Polaków – w wersji papierowej – kosztuje życie ok. 10.000 drzew. Można je oszczędzić. Na wyprodukowanie 1 tony papieru, na którą składa się 200.000 kartek A4, potrzeba 17 drzew. Z jednego drzewa uzyskuje się ok. 60 kg papieru. Statystyczny Polak zużywa rocznie ok. 90 kg. Warto pamiętać, że ostatecznie wszystkie deklaracje podatkowe i tak są przechowywane w formie elektronicznej.

Rozliczenie się programem e-pity to również możliwość zasadzenia wirtualnego drzewa na stronie www.e-las.pl . Wysłany przez Internet PIT to 0,000085 oszczędzonego drzewa. Każde pobranie aplikacji, lub wypełnienie deklaracji on-line to jedno e-drzewo, które można zasadzić, podpisać swoim imieniem i zadedykować wybranej osobie. To także 1 grosz na prawdziwe drzewo. Producent aplikacji przekaże go fundacji Aeris Futuro, która za uzyskane środki posadzi drzewa.

Źródło: kampaniespoleczne.pl

Coroczne wysyłanie PIT-ów w wersji papierowej kosztuje życie ok. 10.000 drzew. Można je oszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię