Ziemia to błękitna, pełna wody planeta? Nie dla wszystkich. Przekonamy się o tym podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia Wody. Warszawa włącza się w obchody Światowego Dnia Wody, by pokazać, jak ważna dla życia jest czysta woda.

Tegoroczne święto dnia Wody w stolicy miało kilka odsłon. Na początek – koncert. 18 marca w Fabryce Trzciny zagrają Motion Trio oraz Reni Jusis. Oprawą muzyczną zajął się senegalczyk Mamadou Diouf, który pracował m.in. z Voo Voo, a wieczór poprowadzi Beata Sadowska. Na imprezie będą obecni również: Marika, Joanna Jabłczyńska, Dominika Gawęda, Pascal Brodnicki, Ola Szwed i Ewelina Flinta.

W pełni charytatywny występ Mation Trio i Reni Jusis to pierwszy z cyklu Polskiej Akcji Humanitarnej "Niebieski koncert", który ma na celu promocję kampanii wodnej. Podczas kolejnych edycji wystąpią m.in.: Muzyczna Odwilż (1500 m do wynajęcia, 19 marca 2010), Marika i Makama.

W sobotę, 20 marca odbyła sięimpreza nad Wisłą i polsko-duńskie powitanie wiosny. Główny punkt programu to gra miejska i możliwość wejścia na teren Osadnika Czerniakowskiego. MPWiK umożlił zwiedzanie zabytkowej Stacji Filtrów i Grubej Kaśki, gdzie tunelem będzie można było przejść pod Wisłą.

W Nowym Wspaniałym Świecie, w poniedziałek, 22 marca, w dniu kiedy faktycznie przypada Światowy Dzień Wody Adam Leszczyński z Gazety Wyborczej poprowadzi z ekspertami debatę o polityce rozwojowej. Dodatkowo odbędzie się projekcja filmu "Strumień: z miłości do wody". Początek: godz. 18.00.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez ONZ w 1992 roku.
 

Warszawa włącza się w obchody Światowego Dnia Wody, by pokazać, jak ważna dla życia jest czysta woda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię