Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu po raz kolejny przygotował przewodnik rowerowy ?Rowerem po Poznaniu?.

Jego celem jest przedstawienie i zachęcenie do korzystania z istniejących w Poznaniu dróg rowerowych, wskazanie połączeń rowerowych w ulicach ruchu uspokojonego, parkingów rowerowych i ciekawych tras. Przewodnik zachęca Poznaniaków do korzystania z roweru jako zdrowego, ekologicznego i alternatywnego środka transportu.

Jak pisze autor tekstu przewodnika Jacek Y. Łuczak po Poznaniu warto jeździć rowerem z wielu względów: „jazda na rowerze może być wspaniałą okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany doświadczeń. Pamiętajmy także, że jazda na rowerze poprawia kondycję, przemianę materii, wzmacnia siłę fizyczną, hartuje ciało i ducha, nie wymaga szczególnie dużego wysiłku. Jest po prostu zdrowa! Rowerem można dojechać tam, gdzie nie dotrze ani autobus, ani tramwaj. Rower daje radość, swobodę a przede wszystkim – poczucie wolności i niezależności, zwłaszcza od ulicznych korków w czasie porannych czy wieczornych szczytów.” Przewodnik popularyzuje turystykę i rekreacje rowerową, poprzez wskazanie turystycznych szlaków rowerowych i pieszych, ciekawych i atrakcyjnych miejsc w Poznaniu i okolicach.

Przewodnik „Rowerem po Poznaniu będzie promowany m.in. podczas imprezy na placu Wolności, w sobotę, 18 września 2010 r.  Dla Zarządu Dróg Miejskich, obok popularyzacji alternatywnych form transportu, sprawą priorytetową jest zapewnienie bezpieczeństwa, edukacja w aspekcie wychowania komunikacyjnego. Dlatego też wyprodukowano samozaciskowe elementy odblaskowe z przeznaczeniem dla rowerzystów oraz pieszych. Mieszkańcy, którzy odwiedzą  ekologiczny autobus 18 września br. otrzymają samozaciskowe elementy odblaskowe.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię