Klub Gaja oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapraszają 20 września (poniedziałek) na uroczystość wręczenia nagród Kropli Tęczy Ogólnopolskiego Konkursu ?Zaadoptuj rzekę? o godz.12.00 w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Warszawa, ul. Konstruktorska 3A, sala 102 b).

Program edukacji ekologicznej „Zaadoptuj rzekę” zainicjowany i rozwijany przez Klub Gaja promuje zasady zrównoważonego rozwoju, w szczególności w zakresie wód powierzchniowych. Apelujemy o racjonalne wykorzystywanie zasobów wodnych zachęcając do zmiany nawyków w gospodarstwach domowych oraz troskę o akweny wodne, jeziora, rzeki i potoki w najbliższym otoczeniu. Najaktywniejszym uczestnikom programu w 2010 r. Klub Gaja wręczy nagrody Kropli Tęczy, zestawy do analizy wody i dyplomy.

Zaproszenie na uroczystość przyjął  Jan Wiater – zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Program edukacji ekologicznej „Zaadoptuj rzekę” jest objęty  patronatem Ministra Środowiska.

Laureaci nagród:
I kategoria: za najciekawsze przeprowadzenie działań w ramach programu – Zespół Szkół nr 1 w Strykowie (woj. łódzkie)
II kategoria: za współpracę i zaangażowanie różnych podmiotów w program – szeroki udział społeczny – Szkoła Podstawowa nr 1 w Złotowie (woj. wielkopolskie)
III kategoria: za zaangażowanie największej liczby uczestników  –   Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie)

Laureaci wyróżnień w formie dyplomu:
I kategoria:
Przedszkole Miejskie w Mieroszowie (woj. dolnośląskie)
Przedszkole nr 12 w Koszalinie (woj. zachodnio-pomorskie)
Przedszkole Miejskiego nr 7 „Bajkowy Świat” w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie)
Szkoła Podstawowa w Wólce Kłuckiej (woj. świętokrzyskie)
Gimnazjum nr 1 w Bieruniu (woj. śląskie)

II kategoria:
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie (woj. zachodnio-pomorskie)
Zespół Szkół nr 2 w Szczecinie (woj. zachodnio-pomorskie)
Szkoła Podstawowa  nr 2 w Ziębicach (woj. dolnośląskie)

III kategoria: nie przyznano

Program spotkania:
12 00 – rejestracja gości
12 15 – powitanie
12 20 – wręczenie nagród i wyróżnień
13 30 – poczęstunek wegetariański

Program „Zaadoptuj rzekę” dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Więcej informacji: Paweł Grzybowski, Klub Gaja – tel. 695 925 636
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię