W ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w sobotę, 18 września, na placu Wolności w Poznaniu potrwa wydarzenie pod hasłem „Mądry transport – lepsze życie”. Wydarzenie ma zachęcić poznaniaków do korzystania z przyjaznych środowisku, alternatywnych wobec samochodu, form transportu, przede wszystkim komunikacji miejskiej oraz rowerów

"Na tropie poznańskich autobusów" -g. 10.00 – 14.30. Zadaniem uczestników zabawy będzie odnalezienie rozlokowanych w mieście 10 autobusów MPK (tabor historyczny i współczesny). W każdym autobusie do wykonania inne zadanie. Po jego zrealizowaniu uczestnik otrzyma na specjalnym kuponie pieczątkę z logo partnera akcji.Osoby, które znajdą 10 autobusów i wykonają zadania, jak również dostarczą komplet pieczątek na kuponie do punktu MPK Poznań na placu Wolności, otrzymają nagrody.Kupon będzie dołączony do Gazety Wyborczej w dniu 17 września br.Warto wziąć udział w zabawie, będzie kilka atrakcyjnych niespodzianek, będą także nagrody pocieszenia. Wręczenie nagród nastąpi o godz. 15.00 na placu Wolności.

Ponadto, na placu Wolności, od 10.00 do 18.00:

    * konkurs na najbarwniejszego rowerzystę organizowany przez Magazyn Rowerowy ROWERTOUR. Masz pomysł, jak wyróżnić siebie i swój rower? Pochwal się! Przyjedź na plac Wolności i pokaż wszystkim, że jesteś najbarwniejszym, najoryginalniejszym rowerzystą. Zgłoszenia przyjmowane będą na stoisku ROWERTOUR do 14.30.
    * nauka jazdy na rowerach poziomych, którą poprowadzi CYKLOTUR
    * stoisko Straży Miejskiej Miasta Poznania i rowerowy tor przeszkód, ustawiony przez Polski Związek Motorowy
    * stoisko Akademii Słońca – prezentacja projektu "Akademia Słońca", którego celem jest podniesienie świadomości w zakresie istoty stosowania odnawialnych źródeł energii w każdym domu
    * bezpłatna wypożyczalnia rowerówENEA SA, która specjalnie tego dnia zostanie przetransportowana z poznańskiego Chwaliszewa na plac Wolności. Do wypożyczenia roweru niezbędny jest dowód tożsamości.
    * gry i zabawy dla dzieci

Środa, 22 września – Europejski Dzień bez Samochodu

W środę, 22 września, będzie można po raz ostatni (przed przerwą zimową) skorzystać z "czystej energii" rowerów od Enea. Bezpłatna wypożyczalnia czynna będzie na Starym Rynku od 9.00 do 20.00. Tam też, od 18.00 do 20.00, trwać będzie uroczyste podsumowanie działalności wypożyczalni, połączone z maratonem spinningowym na 200 rowerów. Udział wezmą m.in. piłkarskie gwiazdy Lecha Poznań oraz mistrzowie olimpijscy.

W obchody Dnia bez Samochodu włącza się też IKEA, której partnerem będzie Fundacja All For Planet. W tym dniu w sklepie IKEA:

    * prezentacja 5 rowerków z urządzeniami do ładowania baterii telefonów komórkowych oraz robienia koktajli (Zielone Wnętrze i holl za kasami),
    * każdy, kto tego dnia przyjedzie rowerem do sklepu, otrzyma poczęstunek ekologiczny z restauracji IKEA.

Wszystko na podstawie pieczątki, którą będzie można otrzymać w punkcie informacyjnym nr 0 (wejście do sklepu).

Podczas całego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, od 16 do 22 września, będzie można otrzymać w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Poznania ratunkowy koc termiczny. Koce będą również w niektórych stacjach kontroli pojazdów. Informacja o tych stacjach pod nr tel. 61 646 33 44 (Call Center).

W środę, 22 września, zamknięta będzie ulica 27 Grudnia – niemożliwy będzie wjazd z Al. Marcinkowskiego w ul. 27 Grudnia do ul. Ratajczaka. Ruch będzie możliwy po północnej jezdni pl. Wolności.

Plakat akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię