Stowarzyszenie Proeuropejskie Centrum Ekologiczne organizuje w przyszłą sobotę, 25 września 2010 roku Happening ekologiczny na Stacji Żabie Uroczysko (w województwie zachodniopomorskim. Tematem przewodnim będzie recykling.

Jak co roku zbliża się czas jesiennych porządków. Teren lasu przy ulicy Reymonta w Stargardzie Szczecińskim, gdzie znajduje się użytek ekologiczny „Żabie Uroczysko” po raz kolejny potrzebuje pomocy. W poprzednich latach stowarzyszenie PCE wraz z ochotnikami usuwało tam najróżniejsze odpady, od starych mebli i sprzętu RTV po jednorazowe opakowania czy butelki PET. Konsekwentne działania w tym kierunku mają na celu doprowadzenie tego terenu do momentu, w którym powróci on w całości do naturalnego wyglądu lasu.

Zebranie odpadów to tylko połowa sukcesu, gdyż trzeba nauczyć się jeszcze właściwie je segregować i ze śmieci podnieść je do rangi surowca. Na organizowanym happeningu będzie można zobaczyć, jak z odpadów stworzyć coś niecodziennego. Każdy chętny będzie mógł przedstawić swój pomysł na wykorzystanie opakowań, wysłuchać prelekcji, wziąć udział w grach i zabawach terenowych oraz posilić się przy ognisku.

HARMONOGRAM DNIA
10:00 – start happeningu (główna aleja, koniec ul. Reymonta)
10:30 – 11:00 prelekcje – „Ochrona przyrody i znaczenie lasu w życiu człowieka”
11:00 – Rajd na orientację, wydawanie worków i rękawic dla chętnych, sprzątanie i segregacja zebranych odpadów
12:00 – Prelekcje nt. recyklingu, centrum informacji ekologicznej, edukacyjne gry i zabawy terenowe, wystawa interaktywna PET-MAN, wspólne ognisko i wiele innych atrakcji (duża polana)
14:00 – podziękowanie dla Uczestników, zakończenie.

Źródło: www.pce.stargard.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię