Fundacja RWE wraz z Centrum Nauki Kopernik rozpoczęły autorski program edukacyjny o wytwarzaniu i wykorzystaniu energii elektrycznej. Do szkół podstawowych trafią zestawy doświadczalne POWER BOX. Pierwszą edycją programu zostały objęte warszawskie szkoły podstawowe. Jest on skierowany do uczniów i nauczycieli klas 4-6.

Program opiera się na specjalnie zaprojektowanym zestawie doświadczalnym Power Box, z którego będą mogli skorzystać nauczyciele wielu przedmiotów, w tym szczególnie przyrody, matematyki i techniki. Uczniowie będą mogli samodzielnie przetestować w jaki sposób można pozyskiwać energię z wiatru i słońca, jak ją magazynować, ile energii zużywają różne źródła światła, na czym polega funkcja „stand-by” w urządzeniach elektrycznych, a także na jakiej zasadzie działa samochód elektryczny. Dodatkowo w zestawie znajduje się gra edukacyjna, dzięki której uczniowie będą mieli szanse dowiedzieć się, jak ważna jest dywersyfikacja źródeł energii.

Nieodłącznym elementem programu są warsztaty dla nauczycieli realizowane przez Centrum Nauki Kopernik, podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak różne eksperymenty można przeprowadzić przy pomocy zestawów edukacyjnych Power Box, w jaki sposób zachęcić uczniów do wymyślenia zupełnie nowych ich wariantów, a także jak zainspirować do dyskusji na temat nowoczesnych technologii pozyskiwania energii. Wszystkie doświadczenia zostały opracowane przez specjalistów z CNK i zaprojektowane tak, aby mogły być wykorzystywane na różnych lekcjach pomagając zrozumieć wybrane zjawiska przyrodnicze. Eksperymenty uwzględniają cele kształcenia zapisane w podstawie programowej do dla nauczycieli i uczniów klas 4-6. W warsztatach wzięło udział już 85 nauczycieli z blisko 30 szkół.

Jednocześnie RWE udostępni stronę internetową programu www.powerbox.rwe.pl. Przewodnikiem po stronie jest postać FUTURO, który pomoże znaleźć filmiki edukacyjne przybliżające doświadczenia z zestawu edukacyjnego, ciekawostki dotyczące nowoczesnych technologii oraz pokaże jak wziąć udział w oryginalnych konkursach. Portal będzie źródłem wiedzy nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli.

Więcej informacji na: www.powerbox.rwe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię