Dla uczestników organizatorzy szykują różnorodny i atrakcyjny festyn 28 kwietnia, w godzinach 10.00- 18.00, w Warszawie na Polu Mokotowskim, wszystkie szczegóły na stronie internetowej www.dzienziemi.org.pl.

Organizatorzy wciąż czekają na zgłoszenia kandydatów w konkursie Człowiek Roku Polskiej Ekologii, szczegóły na naszej stronie internetowej, kandydatów można zgłaszać do 18 kwietnia.

Podczas festynu jednym z punktów programu będzie WIELKA ZBIÓRKA ODPADÓW. Punkt ten wzorem lat ubiegłych zorganizowany będzie na Stadionie RKS SKRA (wjazd od ul. Wawelskiej). W tym roku zbieramy – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, szkło i opakowania z tworzyw. Firmy Remondis Electrorecycling, Electro-System oraz EKO-PUNKT zapraszają do aktywnego udziału w zbiórce.

Każdy, kto tego dnia przyniesie wymienione poniżej odpady otrzyma w zamian rośliny doniczkowe lub sadzonki krzewów, wg następującego przelicznika:

  • 1 duży sprzęt (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor) – 1 roślinka
  • 3 średnie sprzęty (odkurzacz, komputer, drukarka, suszarka, żelazko, mikser, wiertarka itp.) – 1 roślinka
  • 6 drobnych sprzętów (telefon komórkowy, ładowarka, myszka itp.) – 1 roślinka
  • 10 opakowań szklanych (słoiki, butelki) – 1 roślinka
  • 10 opakowań z tworzywa (butelki po napojach, chemii gospodarczej) – 1 roślinka

Dzień Ziemi w tym roku związany jest z tematem elektroodpadów i odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej „Elektroodpady – proste zasady” dofinansowanej przez NFOŚiGW. Działania realizowane przez nas mają na celu edukację i uświadomienie, jak wiele każdy z nas może zrobić dla ochrony ograniczonych zasobów Ziemi.

Ponadto, jak co roku przygotowaliśmy ciekawy program dla rodzin – warsztaty i zabawy dla dzieci – Kraina Małych Przyjaciół Recyklingu, prezentację i sprzedaż produktów tradycyjnych – Stół Darów Ziemi, prezentację Lasów Państwowych i tu mamy do wydania 10.000 sadzonek.

Wszyscy, którzy szukają inspiracji – jak spędzić długi weekend – na festynie Dnia Ziemi znajdą taką odpowiedź – Polska Organizacja Turystyczna przygotuje specjalne stoisko informacyjne, o godz. 13.00 nastąpi uroczyste rozstrzygnięcie w Konkursie Komisji Europejskiej na Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne EDEN. O porządek i czystość na Dniu Ziemi zadba warszawskie MPO, które na Polu Mokotowskim będzie miało swoje stoisko edukacyjne a na nim warsztaty czerpania papieru.

Po raz kolejny gościem będzie Reba Organizacja Odzysku która prowadzić będzie edukację na temat właściwego postępowania z bateriami, na stoisku będzie można też oddać baterie. Polskie Radio RDC w godz. 14.00 – 15.00 zaprasza na Eko-Lekcję z Anną Matusiak i Zbigniewem Łuczyńskim, dla odwiedzających stoisko przygotowanych zostało 2 tys. sadzonek drzew do rozdania. Swoje prezentacje będzie miało ok. 30 organizacji pozarządowych, kilka wyższych uczelni oraz instytuty badawcze i warszawskie muzea.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię