Już po raz kolejny Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania zorganizował Poznański Dzień Energii. Wydarzenie, które 9 września 2017 r. odbyło się w Parku Kasprowicza, miało na celu popularyzację racjonalnego wykorzystania energii oraz efektywność energetyczną. 

Na wydarzenie składały się m.in. stoiska eksperckie (Veolii, Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią czy też Urzędu Miasta Poznania), obfitujące w mnóstwo informacji dotyczących rozwiązań energetycznych. Veolia oprócz wiedzy i doświadczenia starała się zaangażować najmłodszych w działania ekologiczne. Przygotowała w tym zakresie m.in. stanowiska kreatywnego wykorzystania odpadów, na których można było zrobić recyklingową zakładkę do książki, bransoletkę ze starej trykotowej koszulki czy też breloczek z korka. Warsztaty te na zlecenie Veolii poprowadził Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

W ramach wydarzenia nagrodzono także laureatów konkursu plastycznego pn. „Maluję z energią”, zorganizowany w poznańskich szkołach i przedszkolach. Nagrodzono w nim prace, które stanowić mają inspirację dla wszystkich działań związanych z produkcją, przetwarzaniem i efektywnym (czyt. oszczędnym) wykorzystaniem energii.

Poznańskie Dni Energii to także liczne konkursy, pokazy chemiczne, warsztaty plastyczne, a także nauka i pokaz taneczny zumby.

Wydarzenie zakończył koncert Eweliny Lisowskiej.

GALERIA

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię