W ciągu trzech dni spektakl o ochronnie powietrza pn. „Na ratunek Czystolandii” obejrzy ponad 1000 przedszkolaków ze Świdnicy. Spektakl jest elementem realizowanej przez Miasto Świdnica kampanii edukacyjnej „Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy”. 

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat niskiej emisji, źródeł jej powstawania, a także… przeciwdziałania. W jej ramach dystrybuowane są m.in ulotki, w mieście pojawiły się plakaty, a lada dzień w telewizji i radio pojawią się spoty filmowe i radiowe. Nie bez znaczenia jest też edukacja najmłodszych. W tym celu w przedszkolach organizowane są właśnie przedstawienia ekologiczne – dzieci wspólnie z komisarzem Dymskim starają się uwolnić Czyścinkę i uratować Czystolandię z rąk bezwzględnego Dymona. Czy im się to uda? Tak, jeśli tylko rozwiążą trzy zagadki Śmieciosfinksa oraz sprawnie i poprawnie posegregują porozrzucane w całej krainie śmieci. Spektakl realizuje Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS.

GALERIA

s

Fot. Archiwum Abrys

Kampania „Mądrze ogrzewaMY w Świdnicy” jest finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię