Tradycją jest, że w drugą sobotę września Veolia otwiera swoje drzwi dla mieszkańców Poznania. W tym roku nie było inaczej, tyle tylko, że mieszkańcy mieli niebywałą okazję zwiedzić nieczynną już ciepłownię przy ul. Marii Panny 3. 

Zlokalizowana na wyspie w pobliżu Katedry i Ostrowa Tumskiego elektrociepłownia zachwyca zabytkową architekturą oraz piękną roślinnością. Już wkrótce tereny te zostaną sprzedane, dlatego tegoroczna Ciepła Sobota, organizowana przez Veolię odbyła się właśnie w tym wyjątkowym miejscu. Dzięki temu mieszkańcy mogli zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne, a wyjątkowe pod względem architektonicznym i historycznym. Sporo atrakcji przygotowano w ramach wydarzenia również dla dzieci. Mogły one m.in. poeksperymentować z suchym lodem, pokolorować kolorowankę magicznym piaskiem, spróbować swoich sił konstrukcyjnych czy też wziąć udział w kursie pierwszej pomocy.

Podczas wydarzenia nie zabrakło także elementów ekologicznych, o które zadbał Dział Edukacji Ekologicznej ABRYS. Na stoisku można było m.in. pokolorować bawełnianą torbę we wzory ekologiczne, zrobić ekologiczny brelok z korka, wziąć udział  warsztatach o odnawialnych źródłach energii czy też zakręcić kołem fortuny z zadaniami dotyczącymi niskiej emisji i wygrać komiks „Komisarz Dymski. Misja bohaterów”.

GALERIA ZDJĘĆ

« z 2 »

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię