Zbieraj makulaturę, puszki, szkło i plastik! Sprzedaj te surowce w punkcie skupu i wpłać pieniądze na konto Fundacji Ekologicznej Arka, a Fundacja za nie będzie pomagać zwierzętom psom i kotom. Codziennie wiele z nich potrzebuje naszej pomocy, a niewiele może ją uzyskać.

Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje nową akcję edukacyjną, „Surowce dla Zwierząt”, której celem jest zbiórka surowców wtórnych w placówkach oświatowych i przeznaczenie dochodu z ich sprzedaży na rzecz potrzebujących, bezdomnych psów i kotów!

Do akcji organizatorzy zapraszają wszystkie szkoły i przedszkola, jak również firmy i samorządy lokalne! Akcja ma charakter ogólnopolski, gdyż jej celem jest dofinansowanie leczenia zwierzaków z różnych zakątków naszego kraju i aktywowanie do działania szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo-kulturalnych z całej Polski! Jednocześnie, „Surowce dla Zwierząt” są działaniem ekologiczno-społecznym, gdyż poprzez zbiórkę surowców wtórnych uczą, jak segregować śmieci, podkreślając przy tym wartość segregowanych surowców, także w przełożeniu na pomoc konkretnym zwierzaki. Organizatorzy chcą zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do działań ekologicznych, jak również uwrażliwić ich na los naszych małych przyjaciół.

W ciągu ostatnich lat Fundacji Arka udało się pomóc finansowo pojedynczym zwierzakom, dzięki takim akcjom jak „Drzewko za surowce”, czy środkom zebranym z 1%, ostatnio w ramach kampanii „ARKA dla Zwierząt”. Fundacja chc jednak, by wspólnie udało się nam pomóc większej ilości zwierzaków, stąd też pomysł na „Surowce dla Zwierząt”. Organizatorzy chcą także zaproponować dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom konkretne, wartościowe działanie i tym samym zwracać ich uwagę na los naszych braci mniejszych.

Partnerem akcji „Surowce dla Zwierząt” jest Fundacja Czerna Owca Pana Kota, a jej patronami medialnymi miesięczniki „Kocie Sprawy”, „Mój Pies” i magazyn „Vege”.
Koordynatorka akcji: Alicja Czerwińska, [email protected] .
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię