Skąd się bierze prąd oraz jak w bezpieczny sposób z niego korzystać chroniąc przy tym środowisko – tego dowiedzą się uczestnicy ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Planeta Energii”. Akcja organizowana przez Grupę ENERGA rusza już 27 września. Zwycięskie szkoły wygrają dla swoich miast niezwykłą atrakcję: wizytę „Planety Energii” – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego.

Głównym celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Dzięki niemu najmłodsi dowiedzą się m. in. skąd się bierze prąd i jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie  i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać. Dowiedzą się także jak bezpiecznie posługiwać się urządzeniami elektrycznymioraz jak prawidłowo zachować się w pobliżu obiektów energetycznych.

Konkurs adresowany jest do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych w całym kraju. Nauczyciel zainteresowany udziałem w akcjimusi wypełnić zgłoszenie na stronie www.planetaenergii.pl, a następnie do 31 grudnia 2010 roku – w oparciu o otrzymane od Grupy ENERGA materiały – przygotować i przeprowadzić trzy lekcjedotyczące energii elektrycznej. Zwycięskie klasy zostaną wyłonione na podstawie przygotowanych przez nauczycieli sprawozdań z przeprowadzonych działań, które należy przedstawić do 15 stycznia 2011 roku.

Wraz z zaproszeniem do udziału w konkursie szkoły otrzymają przygotowane przez specjalistów zestawy materiałów dydaktycznych: zeszyt metodyczny dla nauczycieli „ENERGA przedstawia: W krainie prądu elektrycznego” oraz płytęCD zawierającąmateriały pomocnicze, w tym m. in. film przedstawiający łuk elektryczny,zdjęcia elektrowni i innych obiektów energetycznych.Patronat nad wydawnictwem sprawują Rzecznik Praw Dziecka, Liga Ochrony Przyrody oraz portale ZielonaLekcja.pl iEkologia.pl.

Główna nagroda w konkursie jest jedyna w swoim rodzaju.10 zwycięskich klaswygra dla swoich szkół i miast wizytę „Planety Energii” – interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. Na „Planecie” dzieci będą mogły uczestniczyć w interaktywnej zabawie, odkrywając niezwykły, zaskakujący świat energii elektrycznej i związanych z nią zjawisk. Na gości miasteczka będą czekały liczne atrakcje m.in. trójwymiarowy filmo energii elektrycznej oraz ciekawe eksperymenty naukowe. Partnerem merytorycznym miasteczek będzie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.Zapowiedzią atrakcji czekających na zwycięzców konkursu będą październikowe wizyty „Planety Energii” w Koszalinie i Płocku.

Na uczestników konkursu czekają także liczne wyróżnienia m. in. książeczka dla dzieci „ENERGA przedstawia: W krainie prądu elektrycznego”, edukacyjne zabawki związane z energią elektryczną oraz film z wirtualną wycieczką po elektrowni wodnej. Natomiast nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają specjalne certyfikaty poświadczające ich wkład w organizację akcji edukacyjnej nt. energii elektrycznej.

Centrum logistycznym i źródłem wiedzy o konkursie będziewww.planetaenergii.pl – interaktywny serwis edukacyjny dla dzieci oraz ich nauczycieli poświęcony zagadnieniom dotyczącym energii elektrycznej. Za jego pośrednictwem dostępne będą wszystkie materiały związane z konkursem. Poprzez serwismożna będzie m. in. zgłosić udział w akcji, pobrać materiały dydaktyczne oraz przesłać sprawozdania z przeprowadzonych działań.Witryna otrzymała certyfikat bezpiecznej strony internetowej "SieciakoweBeSt", co oznacza, że jest przyjazna dzieciom i nie zawiera niewłaściwych treści. Serwis od dłuższego czasu zajmuje też pierwsze miejsce w rankingu Sieciaki.pl na najlepiej ocenianą przez dzieci stronę edukacyjną.

Patronem konkurs jest m.in. portal ZielonaLekcja.pl.

Źródło: planetaenergii.pl

 

Centrum logistycznym i źródłem wiedzy o konkursie będzie planetaenergii.pl.

Plakat zachęcający do odwiedzenia miasteczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię