W niedzielę, 3 października w godz. 11.00-15.00 odbędzie się we wrocławskim ZOO Dzień Zwierząt. Organizatorzy chcieliby zwrócić uwagę zwiedzających na właściwe traktowanie zarówno swoich podopiecznych jak i bezdomnych i dzikich zwierząt. Kanwą akcji mają być spotkania z organizacjami działającymi na rzecz zwierzą

Na zwiedzających czekają pracownicy Izby Celnej, z którymi będzie można porozmawiać o ich pracy i nielegalnych przemytach zwierząt, psycholog zwierzęcy: pani Barbara Borzymowska z Centrum Przyjaznych Relacji "Ludzie – Zwierzęta", z którą będzie można porozmawiać o swoich pupilach.

Partnerem naszej akcji jest również Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami  oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Jeśli kochasz zwierzęta i chcesz im pomóc, możesz przynieść do ZOO karmę, koce, materiały do wyścielenia legowiska.

Dla dzieci przygotowno konkursy, krzyżówki, zabawy i kolorowanki przy stoiskach Miejskiej Biblioteki Publicznej, zajęcia z trenerami z organizacji Socatots, którzy zapraszają na malowanie twarzy, konkursy plastyczne, lepienie z masy plastycznej oraz zabawy i konkursy ruchowe z wykorzystaniem piłki nożnej.
 
Niewątpliwą atrakcją dnia będą chrzciny hipopotama karłowatego, które będa miały miejsce o godz. 11.00 przy wybiegu hipopotamów.

Źródło: ZOO we Wrocławiu

Niewątpliwą atrakcją dnia będą chrzciny hipopotama karłowatego. / Fot. ZOO Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię