Na początku listopada w Szczecinie odbył się finał wojewódzkiego konkursu ?Błękitny Patrol? pod honorowym patronatem marszałka, wojewody oraz kuratora zachodniopomorskiego.

Jego głównym organizatorem było Zachodniopomorski Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie od 4 lat wspólnie z WOPR organizuje miejskie eliminacje tego konkursu. W trakcie realizacji projektu młodzież poznaje m.in. elementy programu „Poprawa jakości wody w Szczecinie”, uczestnicząc w prezentacjach multimedialnych i konkursach wiedzy.

Do wojewódzkiego finału weszło 10 drużyn ze szkół Świnoujścia, Wałcza, Szczecinka, Złocieńca, Płotów, Goleniowa, Myśliborza, Dębna, Stargardu Szczecińskiego oraz dwie ze Szczecina, zwycięzcy finału miejskiego – uczniowie szczecińskiego Gimnazjum nr 10 i CKS.

Podczas finału, który wygrała młodzież ze Szczecinka wręczono także dyplomy uznania oraz cenne nagrody (m.in. zestawy do resuscytacji). Program ma na celu zaktywizowanie nieformalnych grup młodzieży szkolnej do działań związanych z propagowanie zrównoważonego i bezpiecznego korzystania ze środowiska wodnego oraz z szeroko pojętą ekologią, a także ochroną środowiska. Zwycięskie zespoły i ich opiekunowie otrzymali od reprezentanta ZWiK pakiety z drobnymi gadżetami promującymi program „Poprawa jakości wody w Szczecinie”.

Źródło: WOPR Szczecin
 

Podczas finału, który wygrała młodzież ze Szczecinka wręczono także dyplomy uznania oraz cenne nagrody (m.in. zestawy do resuscytacji).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię