Projekt Teledar jest częścią programu poprawy efektywności energetycznej w placówkach dziecięcych. Polega na zbiórkach i sprzedaży starych telefonów komórkowych i w ten sposób pozyskiwaniu środków finansowych na cele realizowane w ramach programu Zielona Stopa Filantropa.

Środki zgromadzone ze sprzedaży starych telefonów przez Fundację Nasza Ziemia posłużą do zakupu energooszczędnych świetlówek oraz sprzętu AGD klasy energetycznej A++, który zostanie przekazany ośrodkom dziecięcym np. rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym, szpitalom dziecięcym.

Jest to kolejna akcja, którą prowadzimy, aby dać drugie życie sprzętom wykorzystywanym przez naszych pracowników. Jesteśmy z tego bardzo dumni – mówi Magdalena Walanus, ekspert ds. komunikacji i PR z Contact Center.

Pracownicy Contact Center mogą również korzystać z kalkulatora emisji CO2 – narzędzia wspierającego edukację ekologiczną, nieodpłatnie udostępnionego przez Fundację Nasza Ziemia. Dzięki niemu każda osoba może sprawdzić swoją indywidualną emisję dwutlenku węgla.  Akcja zbierania starych telefonów potrwa kilka miesięcy. Na potrzeby zbiórki we wszystkich 17 lokalizacjach Contact Center rozstawiono w widocznych miejscach 49 pojemników na elektroodpady. Akcję wspiera ponad 150 plakatów promujących recykling.

Projekt Teledar jest częścią programu poprawy efektywności energetycznej w placówkach dziecięcych. Polega na zbiórkach i sprzedaży starych telefonów komórkowych i w ten sposób pozyskiwaniu środków finansowych na cele realizowane w ramach programu Zielona Stopa Filantropa. Jego celem jest poprawa stanu środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i ograniczenie liczby wyrzucanych elektrośmieci głównie telefonów komórkowych, oraz – gdy to możliwe – powtórne wprowadzenie ich do obiegu, co przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ograniczenia ilości powstających odpadów oraz zmniejszenia wykorzystania nieodnawialnych zasobów naturalnych ziemi.

Szacuje się, że w Polsce jest obecnie około 46 tys. aparatów komórkowych w użyciu. Każdy z nich, jeśli zostanie wyrzucony do śmieci, może stać się „ekologiczną bombą”, w konsekwencji stwarzając zagrożenie dla ludzi. Ale również – dzięki zbiórce i recyklingowi aparatów lub powtórnemu wprowadzeniu ich na rynekmożemy chronić środowisko i osiągać korzyści ekologiczne, społeczne i ekonomiczne. Zachęcamy do włączenia się w projekt Teledar i udziału w programie Zielona Stopa Filantropa – to łatwa i atrakcyjna formuła, dzięki której „carbon footprint” może stać się mniej „carbon”, a bardziej „green” – powiedział Sławek Brzózek, wiceprezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia.

Więcej informacji o programie: www.teledar.pl i www.naszaziemia.pl
 

Szacuje się, że w Polsce jest obecnie około 46 tys. aparatów komórkowych w użyciu. Każdy z nich, jeśli zostanie wyrzucony do śmieci, może stać się ekologiczną bombą. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię