Mieszkańcy Katowic, przechodnie, goście ? na własnych nogach sprawdzą jak daleko jest do najbliższego drzewa, dlaczego niektóre z nich są zamknięte w klatkach, powieszą życzenia dla drzew. W parku obok ul. Mariackiej ? zobaczą efekty 20 lat pracy Klubu Gaja, która zawsze prowadzi … od drzewa do drzewa.

Wydarzenia Klubu Gaja na międzynarodowej  konferencji w Bibliotece Śląskiej w Katowicach, pod patronatem Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. 6 września (wtorek) godz. 15.00, Katowice, ul. Mariacka będą miały wymiar edukacyjny, artystyczny i ekologiczny. Przedstawiciele Klubu Gaja będą  w trzech miejscach, aby podkreślić, że miasto jest przestrzenią pełną znaczeń. Dzięki przyrodzie tych znaczeń może  być jeszcze więcej – zapowiada Jacek Bożek, szef Klubu Gaja.

Międzynarodowa  konferencja „Człowiek – edukacja – sztuka – kontakt. Praktyka i rokowania na przyszłość” została zorganizowana w Katowicach, ze względu na udział miasta Międzynarodowym Stowarzyszenia Miast Edukacyjnych. Jej celem jest  pokazanie roli sztuki i szeroko rozumianej edukacji kulturalnej w procesie rozwoju i kształtowania osobowości każdego człowieka.  Pierwszy dzień (5 września) to wystąpienia znanych i cenionych animatorów i edukatorów sztuki oraz przedstawicieli władz unijnych, krajowych i samorządowych.  Drugi dzień konferencji (6 września) to kontynuacja części merytorycznej w formie warsztatów twórczych w instytucjach kultury i akcji w przestrzeni miasta.

Źródło: Klub Gaja
 

Mieszkańcy Katowic powieszą życzenia dla drzew. / Fot. Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię