W najbliższą sobotę, 10 września od godz. 12.00 na Bulwarze Czerwieński w Krakowie odbędzie się happening pod hasłem ?Stop oKUPAcji Krakowa? uświadamiający i uczulający mieszkańców, zwłaszcza właścicieli czworonogów, na wszechobecny problem psich nieczystości.

Podczas happeningu będziemy chcieli zachęcić do sprzątania po pupilach poprzez udostępnianie bezpłatnych zestawów higienicznych.
Główną atrakcją happeningu będzie Korowód oKUPAcyjny.

Problem z psimi odchodami jest bardzo poważny, w wielu miejscach Krakowa można się na nie natknąć na każdym kroku. Psie nieczystości to problem nie tylko estetyczny, znajduje się w nich też np. wiele drobnoustrojów.

Dlaczego warto sprzątać?

  •     W psich nieczystościach znajduje się mnóstwo drobnoustrojów chorobotwórczych (larwy pasożytów, bakterie, wirusy, itp.), które zagrażają naszemu zdrowiu, a zwłaszcza naszych pociech; w łatwy sposób można je przenieść na podeszwie buta do domu;
  •     Zalegając na trawnikach i chodnikach psują estetykę miasta;
  •     Psie nieczystości to nie naturalny nawóz, dzięki któremu miejskie zieleńce, a także chodniki… „zakwitną”;
  •     Kwotę 500 złotych lepiej przeznaczyć na własne potrzeby niż na  mandat od Straży Miejskiej za nieposprzątaną psią kupę;
  •     Konieczność sprzątania psich nieczystości wynika z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miejskiej Kraków.

Jak to zrobić?

  • Do sprzątania wystarczy zwykły woreczek, do którego zostaną zebrane psie nieczystości;
  • Można je wrzucać do specjalnych koszy ustawionych przy zieleńcach i trawnikach;
  • Psie nieczystości można też wrzucać do zwykłych ulicznych koszy.

Aby zachęcić do sprzątania po pupilach, w siedzibach ZIKiT (ul. Centralna 53, ul. Za Torem 22), oraz w punktach informacyjnych Ekocentrum (przejście podziemne przy Placu Bohaterów Getta, przejście podziemne do szybkiego tramwaju przy przystanku Politechnika, budynek MOWiS – os. Centrum C 10, pok. 2) dostępne są bezpłatne zestawy ułatwiające zbieranie psich nieczystości.

Źródło: EkoCentrum

Happening ma uczulić mieszkańców, zwłaszcza właścicieli czworonogów, na wszechobecny problem psich nieczystości. / Fot. Pat Herman, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię