W samym centrum miasta – na placu Bernardyńskim obok Liceum im. Marii Magdaleny – od 10 września rusza cykliczne wydarzenie – bazar produktów ekologicznych, który będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 9.00 do 16.00.

Na kilkunastu straganach zaprezentowane będą wyselekcjonowane, najlepszej jakości produkty z całej Polski. Wszystkie potwierdzone odpowiednimi certyfkatami eko lub bio. Będą więc ekologiczne mięsą i wędliny, ryby niehodowlane a więc najzdrowsze, niepryskane warzywa i owoce,  tradycyjne chleby na zakwasie, prawdziwe masło i sery, miody i naturalne przetwory bez grama konserwantów.

Ale Zielony Bazar to nie tylko kiermasz najlepszych produktów ekologicznych z całej Polski, celem organizatorów  jest promocja ekologii i zdrowego trybu życia. Zielony Bazar to także pokazy jogi oraz zajęcia dla dzieci i dorosłych: inspirujące warsztaty dla najmłodszych, eko szkoła dla dzieci, pokazy jogi ciekawe wykłady o odchudzaniu, zdrowym gotowaniu, żywności genetycznie modyfikowanej czy o wyższości produktów eko nad tymi tradycyjnymi, pryskanymi.

Współorganizatorem Bazaru jest Marszałek Województwa Wlkp.  Patronat nad Zielonym Bazarem objęła aktorka Katarzyna Bujakiewicz.

Więcej na www.zielonybazar.com

 

Celem Bazaru jest promocja ekologii i zdrowego trybu życia. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię