Dzisiaj w Nobel Tower odbyły się zajęcia, w ramach których dzieci poznawały tajemnice dotyczące przyrody – obserwowały komórki pod mikroskopem, wykonywały doświadczenia związane z energią, a także segregowały odpady do pojemników w odpowiednich kolorach. 

W zajęciach wzięły udział dzieci z poznańskiej szkoły podstawowej – International School of Poznan, dlatego były realizowane w języku angielskim. Wydarzenie rozpoczęły warsztaty mikroskopowe, na których dzieci w ramach pięciu grup („Everything starts from… a cell”, „The world of plants”, „The world of animals”, „How do insects eat?”  ” Human being”) oglądały pod mikroskopem związane z tematem preparaty. Niektóre z nich  były też prezentowane na ekranie. Dzieci na zakończenie tej części zajęć wypełniały też kartę pracy, łącząc poszczególne elementy z obrazem mikroskopowym. Kolejnym punktem programu były zajęcia dotyczące energii. Dzieci brały udział w eksperymentach  i dyskutowały o tym, dlaczego wiatrak, podłączony do panelu słonecznego się kręci, a żarówka świeci. Dzieci miały też czas na to by samodzielnie wypróbować sprzęty. Po zakończonych eksperymentach dzieci w ramach podsumowania również wypełniały kartę pracy, rozwiązując w niej rebusy i zadania, związane z energią. Zajęcia zakończyła prelekcja dotycząca odpadów oraz ich segregacja.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i były bardzo zaangażowane. Zadawały też mnóstwo pytań, co było potwierdzeniem tego, że poruszane podczas zajęć tematy bardzo ich interesują.

Zajęcia były prowadzone przez pracowników ABRYS na zlecenie Nobel Tower – Centrum Zaawansowanych Technologii (Poznań, u. Dąbrowskiego 77A)

GALERIA

DSC_0592

DSC_0590

DSC_0581

DSC_0598

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię