Segregujesz odpady? W większości przypadków odpowiedź jest twierdząca – tak przynajmniej wyszło w badaniu świadomości i zachowań ekologicznych Polaków, przeprowadzonym na zlecenie Ministerstwa Środowiska. Jednak mimo szeroko zakrojonych akcji uświadamiających wciąż mamy problem z poprawną segregacją odpadów. 

Do odpadów problemowych należą m.in. opakowania, w tym odpady kartonowe po mleku i sokach. Ludzie często nie wiedzą, do jakiego pojemnika trzeba je wrzucić bądź zastanawiają się czy ich recykling rzeczywiście ma miejsce. Wszelkie dylematy, związane z zagospodarowaniem opakowań zostaną rozwiane podczas Eko-majówki, która odbędzie się 16 maja r. w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie.

– Mimo że Polacy deklaratywnie popierają ochronę środowiska naturalnego, nie zawsze wiedzą, co sami mogą zrobić na co dzień, aby je wesprzeć ? mówi Jan Jasiński, prezes Fundacji ProKarton. ? Podczas Eko-majówki pokażemy, że codzienna segregacja zużytych kartonów po płynnej żywności jest łatwa ? wystarczy poznać kilka podstawowych zasad. Zachęcimy też warszawiaków, by pokazali swoje poparcie dla selektywnej zbiórkii recyklingu kartonów. W ramach Klubu Zielonej Ręki każdy, komu bliska jest ta idea będzie mógł zostawić zielony odcisk dłoni, który stanie się częścią pamiątkowego kolażu – dodaje J. Jasiński.

Podczas imprezy mieszkańcy Warszawy będą migli wziąć udział w licznych grach i zabawach. Poznają tajniki wytwarzania papieru przy pomocy pani Frani oraz będą mogli przygotować ekologiczne torby na zakupy. Warszawiacy będą mogli się także przekonać, że  segregacja odpadów naprawdę się opłaca, bowiem w zamian za dostarczenie pustych kartonów po mleku i sokach oraz makulatury, będzie można dostać darmowe wejściówki do stołecznych placówek sportowych i kulturalnych.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Fundacji ProKarton, firmy IKEA Centres Poland oraz  ekologa  – Dominika  Dobrowolskiego.

Fot. Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię